Обласний семінар методистів методичних кабінетів

19 серп. 2013
Новий навчальний рік для освітян цього року розпочався із проведення на базі нашого району обласного постійно діючого семінару методистів методичних кабінетів (центрів), спеціалістів відділів освіти з проблеми «Плекання бібліотекаря-майстра: науково-методичне забезпечення», що відбувся 19 серпня в Оникіївській ЗШ І-ІІІ ст.

Новий навчальний рік для освітян цього року  розпочався із проведення на базі нашого району обласного постійно діючого семінару методистів методичних кабінетів (центрів), спеціалістів відділів освіти з проблеми «Плекання бібліотекаря-майстра: науково-методичне забезпечення», що відбувся 19 серпня в Оникіївській ЗШ І-ІІІ ст.

Захід проведено районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та  спорту спільно з Кіровоградським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.

На семінарі завідувач районним методичним кабінетом Кислякова Вікторія Федосіївна поділилась досвідом роботи щодо ролі методичної служби району в формуванні вчителя-майстра.  Також  розглядались питання щодо сучасного погляду на систему методичної роботи з бібліотекарями навчальних закладів, яку озвучила Надія Іванівна Дяченко, методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я КОІППО імені Василя Сухомлинського. Про плекання бібліотекаря-майстра: методичний супровід говорила методист районного методичного кабінету Романич Наталія Василівна.

Наталія Василівна поділилась досвідом роботи щодо створення власного блогу, та провела майстер-клас «Створюємо власне віртуальне середовище», як за 10 хвилин створити блог, чим зацікавила гостей. Адже засобами інформаційно-комунікаційних технологій зараз в освіті вже нікого не здивуєш, бо будь-який захід проходить з використанням презентацій, відеофільмів та інших форм роботи. Презентувала також модель сучасного бібліотекаря, а шкільні бібліотекарі району ділились досвідом своєї роботи.

Творче досьє шкільного бібліотекаря. (Тетяна Василівна Басько, шкільний бібліотекар Маловисківської гімназії.)

Сучасні підходи до організації бібліотечної справи у навчальному закладі. (Наталія Вікторівна Луньова, бібліотекар Оникіївської ЗШ І-ІІІ ст.)

(Інтерактивні форми популяризації знаменних і пам’ятних дат у системі бібліотечної роботи. Ірина Борисівна Літвінова, бібліотекар Смолінської ЗШ І-ІІІ ступенів № 1)

Формування творчої особистості: діалог з В.О.Сухомлинським (до 95-річчя від дня народження педагога). (Лариса Миколаївна Козельська, бібліотекар Маловисківської ЗШ І-ІІІ ст. № 3)

Гармонійний розвиток читача: аспекти співпраці шкільної та районної дитячої бібліотек. (Наталія Семенівна Услиста бібліотекар Маловисківської ЗШ І-ІІІ ступенів № 4)

Шкільна бібліотека – інформаційний центр школи. (Зонатта Миколаївна Іщенко, бібліотекар Великовисківської ЗШ І-ІІІ ст.)

Пошуково-дослідницька діяльність шкільного бібліотекаря. Презентація краєзнавчого проекту «Моє село – мій рідний край» (до 75-річчя утворення Кіровоградської області). (Інна Миколаївна Новікова, бібліотекар Злинської ЗШ І-ІІІ ст. №1)

Усі виступи освітян були цікавими, добре продуманими, розкривали якнайповніше тему.

І, звичайно, усіх присутніх колег-освітян вразила гостинність Оникіївської школи, спільна праця колективу, незвичайні, захоплюючі розповіді директора Ніколаєнка Василя Гавриловича та атмосфера довіри, творчості, що панувала в закладі.

А підсумки семінару проведено під час екскурсії до лісового господарства Оникіївського лісгоспу за участю працівників лісгоспу, за що окрема подяка керівництву.

Тож новий навчальний рік в освітян розпочався із демонстрації досвіду та творчості.