Засідання творчої групи вчителів краєзнавців

22 квіт. 2015
Історичне краєзнавство - одна з форм громадської, творчої активності педагогів, ефективний засіб прилучення учнів до історикокультурної спадщини, патріотичного виховання молоді. З 2009 року в Маловисківському районі було організовано творчу групу вчителів – краєзнавців, що працює над проблемою «Використання місцевого краєзнавчого матеріалу в навчальній діяльності з метою формування учнівських компетенцій».

Відповідно графічного плану та наказу начальника відділу освіти Маловисківської райдержадміністрації № 272 від 03.09.2014 року «Про структуру та організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2014-2015 навчальному році» 22 квітня 2015 р. на базі Оникіївської ЗШ І-ІІІ ст. проведено чергове засідання творчої групи на тему: «Формування національно – історичної свідомості учнів засобами шкільного музеєзнавства». Група працювала в складі:

Шевченко З.Ф. – вчитель історії Хмелівської ЗШ І-ІІІ ст.(керівник);

Шарко О.А. - керівник гуртка Маловисківського РБДЮТ;

Постолюк П.І. – вчитель історії Мануйлівського НВК;

Кушнір В.В. – вчитель історії Якимівської ЗШ І-ІІІ ст.;

Ніколаєнко В.Г. – директор Оникіївської ЗШ І-ІІІ ст.;

Комісарова Л.М. – вчитель історії Оникіївської ЗШ І-ІІІ ст.

В роботі творчої групи брали участь методист районного методичного кабінету Паливода О.Л. та голова районного методичного об'єднання вчителів історії Мазур О.М.

На засіданні розглядалися такі питання:

·        Зміст і основні завдання шкільного історичного краєзнавства в контексті компетентнісного підходу (Паливода О.Л.)

·        Формування національно – історичної свідомості учнів засобами шкільного музеєзнавства.(Ніколаєнко В.Г.)

·        Формування умінь і навичок роботи з першоджерелами на уроках історії( Комісарова Л.М.)

·        Про роботу ІІІ обласних пам'яткознавчих студій імені Євгенії Чабаненко (Шевченко З.Ф.)

Цікавою та емоційною була екскурсія до шкільного музею, який функціонує в закладі з ініціативи директора школи Ніколаєнка В.Г.

Для підведення підсумків семінару з метою діагностування ефективності проведення методичного заходу проведено анкетування учасників засідання.

Районний методичний кабінет висловлює щиру вдячність колективу Оникіївської ЗШ І-ІІІ ст. та директору Ніколаєнку В.Г. за організацію змістовного, наукового, дієвого проведення засідання творчої групи.