Засідання обласної творчої майстерні вчителів природничих дисциплін

17 квіт. 2013

Освіта сьогодення це постійний рух, який поєднує у собі традиції та новації. Серед різних сучасних форм роботи із педагогічними працівниками найдієвішою є робота учителів вищої кваліфікаційної категорії, учителів-методистів. Однією із форм підвищення фахової майстерності педагогічних кадрів на основі педагогічного досвіду є авторські творчі майстерні учителів та майстер-класи, метою діяльності яких є удосконалення і підвищення професійної та науково-методичної підготовки педагогічних кадрів, активне використання та поширення у професійному середовищі інноваційних освітніх методик і технологій, використання широкого спектра стратегій навчання і продукування оригінальних інноваційних ідей. Основними завданнями і напрямками діяльності є: пропагування перспективних моделей досвіду з актуальних проблем модернізації освіти, піднесення ефективності навчання та виховання; удосконалення структури, змісту, форм і методів науково-методичної роботи з педагогічними кадрами; впровадження інноваційних технологій навчання і виховання; поширення авторського досвіду, сприяння освоєнню і трансформації його провідних ідей в практичну діяльність; удосконалення методики проведення різних видів занять та їх навчально-методичного забезпечення; задоволення потреб учителів в інтелектуальному і культурному розвитку; підвищення рівня професійної майстерності вчителів.

Тож 17 квітня 2013 року на базі Маловисківської гімназії відбулося засідання обласної творчої майстерні вчителів природничих дисциплін з проблеми «Науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу з природничих дисциплін». Мета заняття обласної творчої майстерні вчителів природничих дисциплін – показати необхідність науково обґрунтованого впровадження сучасних технологій у практику роботи, створити умови для обміну досвідом роботи, педагогічними знахідками.

Систему своєї роботи та роль учителя у формуванні природничого світогляду учнів презентувала вчитель біології вищої категорії Капінус О.Л.

Кислякова В.Ф., завідувач методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Маловисківської райдержадміністрації презентувала присутнім освітній простір Маловисківщини, завдання освітян, їх досягнення та перспективи.

Методист районного методичного кабінету Овечко О.В. представив діяльність районного методичного об’єднання вчителів хімії та біології, зокрема діяльність методичного об’єднання вчителів біології, яке очолює Капінус О.Л., учитель біології Маловисківської гімназії.

Директор Маловисківської гімназії Онипсенко В.М. ознайомив присутніх із історією навчального закладу, педагогічним та учнівським складом, їх досягненнями.

Учасники обласної творчої майстерні відвідали урок біології у 8 класі на тему «Особливості будови, життєдіяльності, розмноження, розвитку ссавців та їх різноманітність». Капінус О.Л. провела сучасний урок біології з використанням інноваційних технологій (мультимедійної дошки).

Про нові Державні стандарти: шляхи забезпечення високого рівня навчальних досягнень учнів з біології виступила Калініченко Н.А., завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені В.О. Сухомлинського.

На завершення Калініченко Н.А., учасники обласної творчої майстерні вчителів природничих дисциплін, Кислякова В.Ф., Овечко О.В., Кушнієнко І.В., команда учителів гімназії «Єралаш S» та учнівські команди «Генина інженерія», «КотоVаsіa» в рамках екологічної акції «Наше місто – Мала Виска. Мала Виска – чистий дім» взяли участь в інтелектуальних іграх «Що? Де? Коли?» та «Даугавпілс».

А вже 24 квітня за досвідом у творчу майстерню Заслуженого вчителя України, вчителя математики Марянівської ЗШ І-ІІІ ст. Руденко В.О. приїхали вчителі математики Петрівського району.

Екскурсією по школі «Усе в житті починається зі школи…» розпочала зустріч директор школи Г.Шеремет.

«Діяльність районного методичного об’єднання вчителів математики у структурі методичної роботи» презентувала методист РМК С. Подручна. Далі Руденко В.О. ділилась досвідом своєї роботи. Присутніх гостей зацікавила творча лабораторія Заслуженого вчителя України Руденко В.О., те як вчитель змоделювала фрагменти уроків «Проектування ІТ- контенту сучасного уроку з математики». Усіх присутніх вразила робота вчителя у кабінеті математики «Функціональні можливості кабінету математики сільської школи». Цікавими є набутки, що стосуються позакласної роботи з учнями для створення матеріальної бази кабінету та використання її під час декади математики та в урочний час. Окремої уваги заслуговує досвід виготовлення динамічних планіметричних моделей, гурткової роботи, навчальної практики.

Вчителька у своїй роботі керується гаслом: «Головним є не предмет, якому ви навчаєте, а особистість яку ви формуєте».

Валентина Олександрівна вчитель-практик. Вона вважає, що для успішної участі у сучасному суспільному житті особистість повинна володіти певними прийомами математичної діяльності та навичками їх застосувань. Актуальною вимогою до сучасного уроку є його практичне спрямування. Тільки через практичну діяльність можна досягти формування вмінь і навичок учнів. Основне завдання вчителя - виховувати віру учня у свої сили, навчити радіти спілкуванню з педагогом, товаришами, виховувати увагу, прагнення до самостійної діяльності школярів. На завершення зустрічі учні 11 класу провели Математичний марафон.

Відділ освіти, молоді та спорту Маловисківської районної державної адміністрації висловлює щиру подяку за організацію та проведення засідання обласної творчої майстерні вчителів природничого циклу адміністрації Маловисківської гімназії та вчителю біології Капінус О.Л. та за організацію і змістовну роботу школи майстер-клас вчителів математики, презентацію досвіду роботи Заслуженого вчителя України адміністрації Марянівської ЗШ І-ІІІ ст. та вчителю математики Руденко В.О.