Творчо треба навчати всіх

10 жовт. 2013
Головна мета навчання фізики дітей в середній школі полягає в розвитку особистості учнів засобами фізики як навчального предмета, зокрема завдяки формуванню в них фізичних знань, наукового світогляду і відновного стилю мислення, екологічної культури, розвитку в них навичок, творчих здібностей і схильності до креативного мислення.

Сучасне навчання повинно створювати умови розвитку творчої

особистості.

Важливо навчити дітей працювати самостійно. Засвоєння знань може

бути успішним, якщо учні активні у навчальному процесі.

10 жовтня 2013 року на базі Злинської ЗШ №2 І-ІІІ ступенів відбулося засідання творчої групи вчителів фізики району (керівник Горденко Т.А. вчитель фізики Маловисківської гімназії). На засіданні були присутні вчителі фізики: Шверненко Юрій Іванович (Злинська ЗШ №1 І-ІІІ ст..), Дядюра Григорій Григорович (Маловисківська ЗШ №3 І-ІІІ ст.), Кучер Валентина Миколаївна (Мануйлівський НВК), Доренко Тетяна Миколаївна (Олександрівська ЗШ І-ІІІ ст.), Заріцька Світлана Григорівна (Паліївська ЗШ І-ІІІ ст..), Вишневська Валентина Василівна (Хмелівська ЗШІ-ІІІ ст.), Горденко Тетяна Анатоліївна (Маловисківська гімназія), Уваєва Алла Володимирівна (Новопавлівська ЗШ І-ІІ ст..), Тасенко Світлана Дмитріївна (Злинська ЗШ №2 І-ІІІ ст..), методист РМК Світлана Миколаївна Подручна та директор школи Безкровна Юлія Миколаївна.

Протягом 2013-2014 н. р. члени творчої групи будуть працювати над проблемою «Використання експериментальних задач з простим обладнанням на уроках фізики».

На своєму зібранні вчителі розглянули питання «Активізація розумової діяльності учнів у процесі підготовки до олімпіад і конкурсів» (вчитель фізики Маловисківської ЗШ №3 І-ІІІ ступенів Дядюра Г.Г.) та «Про використання експериментальних задач з простим обладнанням на уроках фізики» (Горденко Т.А.). Вчителі відвідали та обговорили урок у 9 класі «Залежність сили струму в колі від напруги та електричного опору. Закон Ома» (вчитель фізики Тасенко С.Д.).

Методист районного методичного кабінету С. Подручна ознайомила присутніх з умовами обласного методичного огляду-конкурсу «Проектування ІТ контенту сучасного уроку». Особлива увага була приділена роботі з обдарованими дітьми, зокрема, підготовці наукових робіт для захисту на обласній астрономічній конференції «Через терни до зірок», підготовці до районної та обласної олімпіади з фізики, підготовці до конкурсу-захисту наукових робіт у МАН, підготовці до участі у конкурсах «Левеня», «Колосок», «Геліантус», «Районному фізико-математичному марафоні».