14 жовтня - день Покрови Пречистої Богородиці та День українського козацтва

14 жовт. 2013
У світлий день Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою відзначається національне свято – День козацтва. Ця традиція належно підкреслює велике історичне значення козацтва в боротьбі за утвердження української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення. Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Козацтво – звитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг.

З метою формування патріотизму, здорового способу життя, підвищення соціальної активності і зміцнення здоров’я школярів, залучення їх до фізичної культури і спорту в навчальних закладах району відбувся ряд заходів: в  Копанській ЗШ І- ІІІ ст. виховний захід «Свята Покрова – покровителька українського козацтва», історична вікторина, конкурс української пісні та танцю, української приказки, кашоварів.

В Маловисківській ЗШ -  І-ІІІ виховний захід до Дня українського козацтва "Козацька слава невмируща". В Смолінському навчально- виховному об’єднанні «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів – гімназія – позашкільний навчальних заклад» проведено фестиваль «Нащадки козацької слави» серед учнів 5- 11 класів, в  1- 4 класах відбулися години спілкування, спортивні змагання.

В Оникіївській ЗШ І-ІІІ ст. відбувся перегляд відеофільму « Історія українських земель. Козаки»,  години спілкування на тему: «З козаків візьмемо приклад», «Історія українського козацтва», «Ми – козацького роду діти!».  Учні  та педагоги гімназії   провели спортивне змагання «Козацькі забави» присвячені Дню Козацької слави. Змагання проводилися на міському аеродромі.На заході були присутні працівники спеціалісти ДПРЧ №23 УДСНС України у Кіровоградській області.

Українські народні ігри, естафети, конкурси силачів проведені в інших загальноосвітніх закладах району.