Семінар директорів шкіл

15 жовт. 2013
15 жовтня на базі Злинської ЗШ № 1 І-ІІІ ст. відбувся постійно діючий семінар практикум директорів шкіл з проблеми «Управління розвитком творчості учасників навчально-виховного процесу».

На подвір’ї школи керівників закладів району та працівників відділу освіти, молоді та спорту з вітальними словами, побажаннями творчої, плідної роботи гостинно зустрічали вихованці Злинської ЗШ № 1 І-ІІІ ст. За народною традицією хлібом-сіллю на вишитім рушникові запрошували начальника відділу освіти, молоді та спорту Руденка О.А. т а шанованих гостей до закладу.

Робота семінару складалася із трьох блоків. На першій практичній частині запрошені відвідали уроки. Кожен проведений урок відзначався використанням інноваційних технологій, нестандартних форм роботи. У 2-А класі проведено урок трудового навчання, урок –проект «Аплікація з ниток «Котик» (вчитель Сірікова Н.А.), у 2-Б - урок математики, урок-подорож «Таблица сложения и вычитания однозначних чисел с переходом через десяток» (вчитель Шульга С.І.), у 3-А - урок англійської мови, урок-подорож «Спортивні ігри» (вчитель Шверненко С.Ю), у 4-А - урок читання, урок-подорож «Зло сильне, та добро сильніше «Каїн і Авель. Біблійна легенда» (вчитель Романюкова В.Г.), у 5 класі - урок математики, урок-подорож «Множення натуральних чисел» (вчитель Шверненко Т.В.), у 6-Б проведено урок літератури, урок-презентація «Библия – величайшая книга мира. Библейная притча «Возвращение блудного сына» (вчитель Ветрова Л.М.), у 7-А – урок геометрії «Кути та їх види» (вчитель Полякова Л.І.), у 8-А класі – урок основ здоров’я, урок-подорож «Шляхи зараження ВІЛ-інфекцією. Передбачити, уникнути, не захворіти» (вчитель Копейкіна Т.В.), у 8-Б урок російської мови «Двусоставное простое предложение. Грамматическая основа. Способы выражения подлежащего) (вчитель Мала В.В.), у 9-А класі – урок англійської мови, урок-подорож «Мода і стилі» (вчитель Аніскевич Т.М.), у 10-А класі – урок географії, конкурс-вікторина «Підсумковий урок за темою «Вступ. Загальна економіко-географічна характеристика світу» (вчитель Малахатько В.О.), у 11-А класі – урок біології, історико-генетична консультація «Відхилення при розщепленні від типових кількісних співвідношень, встановлених Г.Менделем» (вчитель Махно Р.П.), у 11-Б класі урок української літератури, урок-презентація літератури рідного краю «Література рідного краю. В житті все починається з малого». (вчитель Яриш Т.Г.).

Друга частина складалася з калейдоскопу заходів закладу з вищезазначеної проблеми. На позитивне сприйняття налаштував тренінг «Образ директора в сучасній школі», який проводила директор школи Максименко Л.І. Колеги-директори створювали модель сучасної школи та характеризували своє бачення сучасного директора.

Фрагмент засідання методичного об’єднання класних керівників щодо формування здорового способу життя презентувала вчитель початкових класів Копейкіна Т.В.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Грабовий С.Я. провів навчання щодо діагностики професійних компетентностей керівних кадрів засобами створення рейтингової таблиці складу керівних кадрів (вчителів) за результатами анкетування.

Учні закладу демонстрували роботу драматичного гуртка (керівник Яриш Т.Г.), презентували уривок із повісті «Назар Стодоля».

Юридичний практикум «Злочин та покарання», який передбачав заходи щодо профілактики злочинності та правопорушень серед неповнолітніх провів заступник директора з навчально-виховної роботи Грабовий С.Я.

Цікавим був і аукціон «Як розпорядитися своїм щастям», який виховує життєві цінності у підростаючого покоління провела вчитель початкових класів Голованова О.В.

Позакласний захід «Моє село – краплиночка на карті», мабуть найбільше зацікавив присутніх. Зовсім нещодавно проведені заходи щодо відзначення 75-річниці створення Кіровоградської області, 90-річчя створення Маловисківського району, 256 річниці заснування с. Злинка, тож про усі ці знаменні дати було сказано під час проведення позакласного заходу. Незвичайною була розповідь вчительки початкових класів Голованової О.В., керівника сільського музею про створення книги з історії села, про єдину в Україні церкву, що розташована у Злинці, церкву єдиновірців, також надзвичайно цікаво було чути спів прихожан цієї церкви. Відзначено присутніми була і участь у проведенні заходу батьківської громадськості. Зачарував гостей співом і Ю. Лавенюков та аматорські колективи села, учасники «Грай гармонь» Кондратюк О. та Гросулов В.

Підвів підсумки постійно діючого семінару практикуму начальник відділу освіти, молоді та спорту Руденко О.А. Олексій Анатолійович відзначив високу організацію підготовки та проведення семінару. Результативність роботи педагогічного, учнівського та батьківського колективів Злинської ЗШ № 1 І-ІІІ ст.

Після проведення семінару начальник відділу освіти молоді та спорту провів нараду керівників закладів з питань підготовки шкіл до роботи у осіннє-зимовий період, та організації навчально-виховного процесу.