Семінар-практикум вчителів початкових класів

25 вер. 2013
25 вересня 2013 року Оникіївська ЗШ І-ІІІ ступенів зустрічала вчителів початкових класів району. Зустріч проходила в рамках семінару-практикуму «Формування природознавчої компетентності учнів шляхом засвоєння інтегрованих знань».

Гостей зустрічав директор школи Ніколаєнко Василь Гаврилович, який організував екскурсію закладом (як виявилось, жодному з тих, хто приїхав на семінар, не доводилось раніше бувати в Оникіївському загальноосвітньому закладі). Вчителі мали змогу побачити оформлення класних кімнат та коридорів школи, де кожен міліметр «говорить» про долю України, області, району та рідного села; побували в шкільному музеї, де майже кожен відчув ностальгію при вигляді парт, за якими колись доводилось вчитися, ручок в чорнильницях, піонерського галстука та барабана, учнівського портфелика (настільки він тепер здається малесеньким проти нинішніх рюкзаків). Василь Гаврилович  коротко ознайомив присутніх з історією шкільного закладу, з його минулим та нинішнім.  Вразило гостей і шкільне подвір’я з його фонтаном, містком для закоханих, українською  плетеною корзинкою зі щедрими дарами, млином, лелеками в гнізді, безліччю казкових та міфічних персонажів.

Після такого екскурсу завуч Русова Надія Іванівна ознайомила гостей з програмою семінару та провела гру «Знайди себе», в ході якої, навіть не відаючи про це, вчителі були об’єднані в групи для продовження роботи  в творчій лабораторії. Кожна  група вчителів відвідала один з уроків, запропонованих вчителями початкової ланки. Так в рамках творчої лабораторії вчителя гостям були запропоновані:

·         Урок природознавства з теми «Ознаки живих організмів» - 1 клас, вчитель Афанасьєва Тетяна Михайлівна;

·         Урок природознавства з теми «Осінь. Ознаки осені» - 2 клас, вчитель Переверза Олена Миколаївна;

·         Урок з основ здоров’я на тему «Працездатність учня. Активний відпочинок» - 3 клас, вчитель Мамчур Оксана Валентинівна;

·         Урок музики з теми «Календарні пісні землеробського циклу» - 4 клас, вчитель Берневек Наталія Олександрівна.

Виховний захід «Веселий ярмарок», організований вчителем Переверзею О.М. не залишив байдужим жодного з присутніх вчителів. Як можна було не захопитися грою маленьких артистів, співом дівчаток більш старшого віку. А про вироби з тіста з їх запашними ароматами, вироби з природних матеріалів, які пропонувались для продажу на ярмарку, годі й казати!!!

Отримавши масу задоволення та зарядившись порцією позитиву, вчителі перейшли до комп’ютерного класу, де роботу семінару продовжила голова методичного об’єднання вчителів початкових класів Оникіївської школи, член обласної творчої групи Переверза О.М. Матеріали методичної скриньки, запропоновані Оленою Миколаївною для обговорення, мали назву «Науково-організаційні підходи до реалізації змісту програми «Природознавство».

Пізніше вчителі ділились враженнями від перегляду відкритих уроків, представник від кожної групи охарактеризував той урок, на якому був  присутнім, говорили про активність учнів, про майстерність вчителів, про те, що з цих уроків кожен зміг взяти для себе. Щирі слова подяки звучали на адресу вчителів Оникіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Ключова фраза під час обговорення – «Видно систему роботи вчителя!» Адже дійсно, всім відомо, що підготувати дітей лише за один урок та навіть за два чи три, неможливо. Для того, щоб школярі навчились працювати, а потім зуміли показати результати своєї роботи, повинна бути систематична копітка співпраця вчителя та учнів. А цього не відняти у колективу вчителів початкової ланки  Оникіївської ЗШ.