Методична студія вчителів фізики, математики та інформатики

28 серп. 2013
28 серпня 2013 року на базі Маловисківської ЗШ №3 І-ІІІ ступенів відбулася методична студія вчителів фізики, математики та інформатики «Математика. Фізика. Інформатика. Актуальні проблеми в організації навчально – виховного процесу в 2013-2014 н.р.».

Пролетіло швидко літо, час відпусток, час відпочинку, час, якого ми так чекаємо і який так швидко минає. Сьогодні, напередодні початку нового навчального року, ми підводимо підсумки минулого 2012-2013 р. та ставимо нові завдання на 2013-2014 н. р., і що не менш важливо – налаштовуємо свої серця на головну нашу освітянську місію – творити людину - особистість – майбутнє нашої держави.

Під час проведення методичної студії були  розглянути такі питання:

·   Аналіз роботи РМО вчителів математики, фізики, інформатики за 2012-2013 н.р. та основні завдання щодо реалізації змісту науково-методичної проблеми (Подручна С.М. методист РМК, голови РМО вчителів математики, фізики, інформатики Нестеренко Л.А., Заріцька С.Г. Богуцька О.О.).

·   Творче використання спадщини В.О. Сухомлинського на уроках природничо-математичного циклу та в позаурочний час (вчитель математики Хмелівської ЗШ І-ІІІ ступенів Курилюк Л.П.).

Круглий стіл  з проблеми  «Підготовка педагога до реалізації змістових ліній Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти освітніх галузей «Математика», «Технології», «Природознавство»». Обговорення Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти від 23 листопада 2011 р., нових редакцій навчальних планів і програм природничо-математичних дисциплін та інформатики (Короп О.О. Чайка Е.О., Трач О.С. та інші.).

·   Обговорення стану реалізації обласної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період 2013 – 2015 років. (вчителі математики та фізики).

·   Про запровадження нової програми і підручників шкільного курсу «Математика», «Інформатика»5-й клас. (Голови РМО вч. математики та інформатики).

·   Про роботу із здібними й обдарованими дітьми. Обговорення результатів участі школярів району у предметних олімпіадах, конкурсах в 2012-2013 н.р. (Методист РМК С.Подручна).

·   Аналіз результатів ЗНО з предметів природничо-математичного циклу. Специфіка організації навчального процесу в умовах запровадження ЗНО (Методист РМК С.Подручна).

·   Про впровадження профільного навчання в загальноосвітніх закладах регіону (Методист РМК С.Подручна).

Також був проведений майстер-клас Залуженого вчителя України Руденко В.О. з проблеми: «Проектування сучасного уроку та його ІТ-контенту» під час якого Валентина Олександрівна ознайомила присутніх з «ІТ- компетентністю як складовою професійної педагогічної компетентності сучасного вчителя». Бондар І.Ю., вчитель математики Маловисківської гімназії, ознайомила присутніх з «Формуванням власної ІТ- компетентності», Петренко Н.Г.,  вчитель математики Великовисківської ЗШ І-ІІІ ступенів, з питанням «Формування у школярів уміння раціонально використовувати комп’ютер для пошуку і опрацювання інформації та презентації результатів власних надбань».

Керівник творчої групи вчителів фізики , вчитель Маловисківської гімназії, Горденко Т.А,. ознайомила присутніх з напрацюваннями творчої групи з проблеми  «Елементи технології навчання як дослідження на уроках фізики».

Доречно сказати, що майстер-клас В.Руденко працював над проблемою «Формування компетентнісної особистості на уроках математики». Валентина Олександрівна та члени майстер-класу постійно беруть участь у обласному методичному конкурсі «ІТ-контент сучасного уроку» та перемагають.

У 2012-2013 н.р. маємо такі результати:

Руденко В.О., вчитель математики Мар’янівської ЗШ І-ІІІ ступенів, Заслужений вчитель України в номінації «Методична ефективність використання ІТ - контенту як засобу організації та забезпечення самостійної навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроці» (І м), Петренко Н.Г., вчитель математики Великовисківської ЗШ І-ІІІ ступенів (ІІІ м у цій же номінації), Бондар І.Ю., вчитель математики Маловисківської гімназії, у номінації «Розробка ІТ-контенту уроку з використанням програмного засобу Notebook для організації інтерактивної взаємодії на занятті» (ІІ м).

Найкращі слова, найліпші побажання вчителі математики району сказали справжньому майстрові педагогічної справи, вчителю математики Великовисківської ЗШ І-ІІІ ступенів Гусєвій В.В., яка в серпні відсвяткувала своє 70-річчя. Серед учнів Валентини Василівни багато людей різних професій. Її учні, Заслужений вчитель України Руденко В.В., старший вчитель, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель математики Хмелівської ЗШ І-ІІІ ступенів Недоступ В.Ф., висловили слова щирої шани, сердечної вдячностi. своїй вчительці.