Семінар-практикум класних керівників

14 бер. 2013
Сучасна школа стоїть на порозі превентивного виховання, що в перекладі з латинського означає попереджувальний, запобіжний. Суть превентивного виховання полягає в комплексному цілеспрямованому впливі на особистість, формуванні здорового способу життя, навичок відповідальної поведінки, виробленні імунітету до негативних впливів соціального оточення. Проблема превентивності завжди була і є пріоритетною в системі психолого-педагогічних, медичних, правових, соціальних досліджень у різних країнах світу. В Україні ця проблема набуває особливої гостроти, оскільки молодь формується в складних соціально-культурних умовах економічних і політичних суперечностей, неврівноваженості соціальних процесів, криміногенності суспільства.

Проростає у полі зернина

Будем мати ми хліб на столі.

А до школи приходить дитина-

Це майбутній господар Землі.

Ти береш її зразу ж за руку

І крокуєш тернистим шляхом,

І стаєш їй учителем, другом,

А ще мамою й класним керівником.

Ну хіба ж є щось краще на світі,

Ніж прожити дитяче життя?

Їхні душі відчуть, зрозуміти,

Й разом з ними іти в майбуття?!

Тетяна Шубіна

Зростає чисельність дітей з порушенням норм поведінки та тих, які відносяться до “групи  ризику” і долучаються до раннього алкоголізму, наркоманії, збільшується питома вага протиправної, агресивної поведінки підлітків під впливом  алкогольного та наркотичного сп'яніння.

Мета превентивного виховання полягає у розвитку почуття соціальної відповідальності підлітків за свою поведінку, сприяє не лише усвідомленню своїх прав, а й обов’язків. Підлітків легше застерегти від правопорушень, аніж потім поставити на правильний шлях. Тому система виховних заходів школи має бути спрямована на вдосконалення способу життя учнів. Дитина має почувати себе комфортно у школі, особливо у класі, між однолітками та своїми вчителями. Якщо так є, то вона обирає для себе правильну соціальну орієнтацію.  Саме проблеми превентивного виховання обговорювали голови шкільних методичних об’єднань класних керівників району на семінарі – практикумі, який пройшов на базі Мар’янівської ЗШ І-ІІІ ступенів 14 березня 2013 року. Тема семінару: «Превентивне виховання: суть і завдання». Під час семінару були організовані такі заходи :
І. Презентація «Система роботи школи з превентивного виховання»- заступник директора школи І.А.Соломина.

ІІ. Засідання «круглого столу» класних керівників «Правомірна поведінка як формуючий чинник духовної свободи особистості».

Питання для обговорення:

1.      Формування соціально-правових орієнтацій як необхідний компонент правомірної поведінки учнів.

2.      Соціально-активна поведінка особистості-найвища форма правомірної поведінки.

3.      Організація позаурочної, позакласної та позашкільної роботи як важлива умова формування правомірної поведінки дітей та учнівської молоді.

4.      Програмно-проектне забезпечення право виховної роботи.

5.      Методичний супровід превентивної діяльності щодо формування здорового способу життя, розвитку життєвих компетенцій школярів.

ІІІ. Відкриті години спілкування:

1.      «Наше дитинство-наші права» ( класний керівник 5 класу Самійленко А.О.);

2.      «Ні!»-шкідливим  звичкам. Антиреклама курінню»   ( класний керівник 8 класу Шевченко Л.В.)

3.      «Знаємо та реалізуємо свої права»   ( класний керівник 9 класу Шумко С.М.);

4.      «У чому сенс життя» ( класний керівник 10 класу Ліщинська Т.О.);

5.      «Всі різні-всі рівні» ( класний керівник 11 класу Руденко В.О.).

ІV.Свято газети «Перерва» Катана В.Д. педагог-організатор школи.

У роботі семінару взяли участь фахівці з соціальної роботи РЦССДМ Безуменко О.І., Вороніна Г.В., головний спеціаліст служби у справах дітей РДА Сердюкова О.В., головний спеціаліст відділу освіти Шпак А.В.  та практичний психолог відділу освіти Привалова Л.В.