Секційне засідання районного методичного обיєднання вчителів історії

28 серп. 2013
28 вересня 2013 року в приміщенні Маловисківської гімназії пройшло секційне засідання районного методичного обיєднання вчителів історії. В ході засідання методистом районного методичного кабінету Паливодою О.Л. було проаналізовано роботу вчителів історії району за 2012-2013 н.р. за напрямками: підготовка учнів навчальних закладів до олімпіад, конкурсів; результативність ЗНО, ДПА; стан навчально - матеріальної бази; роль пошуково – краєзнавчої роботи у викладанні історії, тощо.

На засіданні також розглядалися нормативно-правові документи щодо викладання шкільних курсів освітньої галузі «Суспільствознавство», аналізувалася методична робота, її вплив на викладання суспільствознавчих дисциплін, а також питання, що стосувалися підвищення ефективності уроків історії шляхом впровадження інноваційних технологій.

Зокрема, методистом було наголошено, що вчителям історії слід активізувати пошуково - дослідницьку діяльність школярів, участь їх у всеукраїнських проектах; звернути увагу на роботу з обдарованими учнями, організацію та проведення олімпіад, турнірів, конкурсів. Педагогам рекомендовано проводити систематизацію та узагальнення власного досвіду в вигляді друкованих матеріалів, брошур, буклетів, публікацій в пресі, власних блогів.

Голова РМО Мазур О.М. познайомила присутніх з алгоритмом впровадження технології критичного мислення на уроках історії та надала рекомендації щодо використання цієї технології в практичній діяльності.

Наостанок, підводячи підсумки роботи, вчителі історії взяли участь у круглому столі “Актуальні аспекти вивчення суспільствознавчих дисциплін у контексті реалізації вимог нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти” та опрацювали методичні рекомендації щодо викладання предмету в 2012-2013 н.р., підготовлені методистом РМК Паливодою О.Л.

В ході діагностичного анкетування було виявлено запити вчителів та виокреслено напрямки роботи на наступний навчальний рік.