Засідання школи молодого вчителя фізики, математики та інформатики району

25 лют. 2013
14 лютого 2013 року на базі Маловисківської ЗШ №3 І-ІІІ ступенів відбулось засідання школи молодого вчителя фізики, математики та інформатики району. Розпочалося засідання інтерактивною вправою «Давайте познайомимось» за святковим столом з гарячим чаєм та солодощами, які підготували для своїх молодих колег адміністрація та колеги-наставники, вчителі природничо-математичного циклу школи. У роботі взяли участь молоді вчителі: Трач О.С., вчитель математики, фізики та інформатики Копанської ЗШ І-ІІІ ступенів, Небога А.О., вчитель інформатики Маловисківської ЗШ №3 І-ІІІ ступенів, Захарчук А.М., вчитель інформатики Маловисківської ЗШ №4 І-ІІІ ступенів, Грузін Д.В., вчитель інформатики Мануйлівського НВК, Гавриш А.О., вчитель фізики Плетеноташлицької ЗШ І-ІІІ ступенів. Привітала молодих колег та ознайомила з традиціями і колективом школи заступник директора з виховної роботи Жолтікова Н.Г.

«Творчість, майстерність,

досконалість - це, насамперед, наполеглива праця»

В.Сухомлинський

Кожна людина неповторна. Це істина. Тому педагогіка є найбільш складною і суперечливою формою людської діяльності. Неможливо педагога навчити педагогіки. Педагогіки необхідно вчитися все життя. Недарма говорять: «Учитель живе до тих пір, поки він вчиться, перестає бути вчителем той, хто перестає бути учнем».

14 лютого 2013 року на базі Маловисківської ЗШ №3 І-ІІІ ступенів відбулось засідання школи молодого вчителя фізики, математики та інформатики району. Розпочалося засідання інтерактивною вправою «Давайте познайомимось» за святковим столом з гарячим чаєм та солодощами, які підготували для своїх молодих колег адміністрація та колеги-наставники, вчителі природничо-математичного циклу школи. У роботі взяли участь молоді вчителі: Трач О.С., вчитель математики, фізики та інформатики Копанської ЗШ І-ІІІ ступенів, Небога А.О., вчитель інформатики Маловисківської ЗШ №3 І-ІІІ ступенів, Захарчук А.М., вчитель інформатики Маловисківської ЗШ №4 І-ІІІ ступенів, Грузін Д.В., вчитель інформатики Мануйлівського НВК, Гавриш А.О., вчитель фізики Плетеноташлицької ЗШ І-ІІІ ступенів. Привітала молодих колег та ознайомила з традиціями і колективом школи заступник директора з виховної роботи   Жолтікова Н.Г.

Під час проблемного столу «Перші кроки професійного становлення: успіхи та невдачі» молоді вчителі розповіли про свої успіхи та труднощі, з якими вони зіткнулися під час роботи в школі, а вчителі–наставники поділилися досвідом, як можна їх подолати:

-«Формування ІКТ компетентності» - Нестеренко Л.А.(вчитель математики);

-«Робота з обдарованими дітьми. Розв’язування олімпіадних задач» - Дядюра Г.Г. (вчитель фізики);

-«Робота в парах», «Розв’язування геометричних задач» - Дядюра Т.В.(вчитель математики та інформатики);

-«Ведення документації вчителем інформатики» - Нечипуренко А.М.(завідуючий відділом інформаційно-технічного забезпечення).

Методист РМК С. Подручна ознайомила молодих спеціалістів з методичним супроводом формування та розвитку компетентності педагогів шляхом самоосвіти. Звернула увагу на те, що кожен педагог повинен вести спеціальний методичний зошит із такими розділами: 1) власні педагогічні здобутки; 2) здобутки моїх колег; 3) методична підготовка з навчального предмета; 4) фахова підготовка з навчального предмета; 5) новинки педагогіки; 6) новинки психології; 7) новинки основ виховання; 8) робота над єдиною методичною темою; 9) робота над власною методичною темою (вона одночасно є і проблемним завданням); 10) робота з важливими документами освіти; 11) школознавство.

Керівник школи молодих учителів Короп О.О.(вчитель інформатики та математики Великовисківської ЗШ І-ІІІ ступенів) провела практичну роботу з моделювання уроку вивчення нового матеріалу (робота в групах), гру-тренінг «Камертон» (кожен учасник представляє свої варіанти початку, кінця, основної частини уроку).

Психолог школи Федорова В.Ф. надала практичну допомогу з визначення предметних здібностей учнів.