Відпочинковій майданчик «Веселка »

12 черв. 2013
Відповідно до навчально-виховного плану в гімназії було організовано роботу відпочинкового майданчика «Веселка » на період від 28.05. по 14.06.2013 року, та профільного загону «Інтелект» (25 осіб), який був забезпечений гарячим харчуванням на базі табору «Сонечко», Маловисківської ЗШ№3 І-ІІІ ступенів на період з 29.05. по 12.06.2013 року.

Відповідно до навчально-виховного плану в гімназії було організовано роботу  відпочинкового майданчика «Веселка » на період від 28.05. по 14.06.2013 року, та профільного загону «Інтелект» (25 осіб), який був забезпечений гарячим харчуванням на базі табору «Сонечко», Маловисківської ЗШ№3 І-ІІІ ступенів на період  з 29.05. по 12.06.2013 року.

Метою майданчика «Веселка» та профільного загону «Інтелект»   є гармонійне поєднання відпочинку дітей, організації змістовного дозвілля в літній період з екологічним вихованням, дослідницької й практичною роботою з учнями безпосередньо в природі.

В основу роботи відпочинкового майданчика, профільного загону «Інтелект»   закладено програму досліджень, природоохоронної, краєзнавчої та виховної роботи.

Основними завданнями є :

-         Відпочинок учнів, організація змістовного дозвілля дітей у літній період;

-         Створення реалізації особистості кожної дитини;

-         Навчання дітей діяти в колективі; розвиток дитячого самоврядування;

-         Виявлення інтересів, захоплень дітей;

-         Навчання правилам здорового способу життя;

-         Залучення учасників відпочинку до активної природоохоронної діяльності, залучення до трудових справ; навчання правил безпечної поведінки у природі;

-         Вивчення флори і фауни рідного краю;

Відпочинковий  майданчик та профільний  загін  «Інтелект»    працювали згідно плану роботи, затвердженим директором Маловисківської  гімназії, яким передбачено:

-         Навчально-пізнавальні заняття та масові заходи на еколого-натуралістичну тематику;

-         Екскурсії та виходи у природу;

-         Краєзнавча робота;

Відповідальний за роботу відпочинкового майданчика та  профільного загону «Інтелект»   педагог-організатор Селіванова В. В., вихователі Мацкул В.В., Мазур О. М., Ковалішина В. Б., Горденко Т.А.., Сидоренко В.О., Красовська В.М., медичний працівник Колєснікова Т.М. несли повну відповідальність за охорону життя та здоров'я дітей.

Виховна робота у дитячому відпочинковому майданчику  «Веселка»  та     профільному загону «Інтелект»   включає в себе розумне поєднання відпочинку, праці, спорту з пізнавальною, естетичною, оздоровчою діяльністю. Зміст, форми та методи роботи будувалися на принципах ініціативи самодіяльності дітей та учнівської молоді, розвитку національних культурно-історичних традицій.

У зв’язку з цим , усі види виховної діяльності здійснювалися згідно з певним  режимом дня. Вся виховна діяльність  будувалася на принципах добровільної участі дітей у різних справах, вільного вибору ними занять, тому вихователями було створено варіативні програми діяльності.

Особливістю виховної роботи в відпочинкового майданчику та профільного загону «Інтелект» є відпочинок  дітей із використанням природного середовища (річок, лісу), транспортних екскурсій. Плани роботи відображають всі сторони роботи з дітьми: пізнавальні екскурсії, дослідницьку роботу,  бесіди, спортивні заходи, ігри, конкурси і вікторини загально розвивального характеру, заходи щодо здорового способу життя, охорони навколишнього середовища.

До оздоровчого майданчика записалось 110 учнів 2002–1998 року народження, з них 25 відвідували профільний загін «Інтелект»

Проводилися екскурсії до пожежної частини, екскурсії містом, походи в природу до річки Вись, ігри на свіжому повітрі.

Виховний процес відпочинкового майданчика  та профільного загону «Інтелект» організовано з урахуванням соціально важливих творчих справ  з різних напрямків виховного процесу:  співпраця з РБДЮТ, змагання „Веселі старти”, спортивні естафети,навчально-пізнавальні ігри: „Найрозумніший”, „Калейдоскоп”, „Перший мільйон”, спортивні змагання, брейн-ринги, психологічні тренінги.

Особливе місце було відведено краєзнавчій роботі. Було організовано такі екскурсії :

- м.Черкаси учні відвідали Обласний краєзнавчий музей, парк культури та відпочинку «Перемога», монумент Пам'яті

- м.Київ  учні відвідали музей Великої Вітчизняної війни, зоопарк та Майдан Незалежності.

екскурсія до с. Краснопілка, де побували в обласному заказнику «Заплави Малої Висі»

- екскурсія  по маршруту с.ПаліївкаЖуровський ліс, де на власні очі  побачили  місця бойової слави 8-огоМОКу

-         екскурсія «Стежками рідного краю»

Під час відпочинку повніше розкривається особистість дитини; в таких умовах швидше можна помітити те, що залишається прихованим, тобто краще вивчити і зрозуміти дитячу психологію. Крім того, доброзичливе ставлення однолітків і педагогів до кожної дитини сприяють самоутвердженню дітей.