Виховуємо громадянина-патріота

16 жовт. 2015
Зараз в Україні складний час, коли в людей зростає національна свідомість, інтерес та повага до культури своєї країни, до рідної мови та історії свого народу. Тому однією з важливих задач, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», є виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до звичаїв та традицій свого народу, своєї родини, а також поваги як до національних цінностей українського народу, так і до цінностей інших народів та націй.

Метою державного стандарту дошкільної освіти – Базового компоненту дошкільної освіти – є забезпечення життєвої компетентності малюка, до змісту якої входить поняття «бути громадянином своєї країни та патріотом свого народу».

Семінар-практикум вихователів різновікових груп дошкільних навчальних закладів району, який пройшов у Великовисківському ДНЗ «Рукавичка» 15 жовтня 2015 року, був присвячений саме громадянському, патріотичному вихованню дошкільників.

Про мету й завдання громадянського виховання говорила з присутніми методист РМК відділу освіти Шведенко Л.О. Мова йшла про створення в дошкільних закладах системи громадянського виховання, яка передбачає освітню, виховну, розвивальну та соціалізаційну мету громадянського виховання. Педагогами було зазначено різноманітні форми роботи з дошкільниками, завдяки яким вдається сформувати національно свідомого громадянина з ранніх років: тематичні заняття, свята, екскурсії, ігри, ярмарки, інтегровані заняття, розваги, бесіди, виготовлення поробок, драматизації, читання художньої літератури та ін. В ході семінару було окреслено основні завдання педагогів у роботі з патріотичного виховання дошкільників.

Увазі вихователів було представлено інтегроване заняття соціального спрямування «Вчимося жити в мирі та злагоді». Вихователь Заєць Л.М. поставила за мету:

·        Поглибити знання дітей про рідний край;

·        В доступній формі донести до дітей важливість поняття «мир»;

·        Продовжувати знайомити малюків з особливостями людських взаємин, зокрема тих, на яких базується дружба;

·        Виховувати патріотичні почуття, любов до рідної землі, рідної мови, до свого народу, почуття гордості за свою Батьківщину;

·        Формувати такі риси характеру, які допомагають миритися, відповідально ставитися до своїх вчинків, жити в мирі та злагоді;

·        Розвивати пам'ять, уважність, мислення; дрібну моторику руки;

·        Продовжувати знайомити дітей з технікою кірігамі.

В результаті роботи семінару вихователі прийшли до висновку, що свою педагогічну діяльність вони повинні продовжувати спрямовувати на формування всебічно розвиненої, духовно багатої, патріотично налаштованої особистості, приділяючи при цьому увагу патріотичному вихованню в контексті розвитку духовного потенціалу особистості дошкільника.