Підсумки ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання за 2012-2013 навчальний рік

12 січ. 2013
12 січня в м. Кіровограді на базі ЗШ № 18 та №31 відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання. На підставі рішень журі ІІ (районного) етапу команда Маловисківського району була сформована з учнів Оникіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів: 1.Попова Олександра – учня 9 класу 2.Статівка Віктора – учня 11 класу 3.Гудаченко Валерії – учениці 8 класу.

1.Попова Олександра –   учня 9 класу

2.Статівка Віктора      –   учня 11 класу

3.Гудаченко Валерії   –   учениці 8 класу.

Відповідальність за життя , здоров'я та супровід  учнів під час поїздки в м. Кіровоград відділ освіти Маловисківської РДА поклав на вчителя трудового навчання  Оникіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, спеціаліста першої категорії Нечипурука Анатолія Сергійовича.

Реєстрація учасників розпочалася о 8 годині. Після закінчення реєстрації учасників та керівників команд в актовій залі ЗШ №18 вітали представники КДПУ ім. В.Винниченка, КОІППО ім. В.Сухомлинського, члени суддівського комітету.

Традиційно олімпіада з трудового навчання складалася з 3-х турів: теоретичного, практичного (комплексної роботи) та захисту проекту (домашньої творчої роботи).

Учасники третього етапу представляли домашні роботи, презентували їх на протязі 5 хвилин та відповідали на запитання членів журі  щодо процесу виготовлення, особливостей конструкції, підбору конструкційних матеріалів .

Домашня творча робота

Теми проектів для домашньої творчої роботи учасники третього етапу отримали  заздалегідь:

- хлопці 9 класу  – «Ручка для письма»;

- дівчата 9 класу – «Пальчиковий театр» (не менше 2-ох фігур на тему українських народних      казок);

- хлопці 11 класу – «Пристосування для реалізації мого хобі»;

Вироби мали бути не громіздкими та виконуватись у межах 12 годин для 9 класу і 18 годин для 11 класу.

До виробу потрібно було додати портфоліо (пояснювальну записку) в друкованому вигляді .

В презентації проекту (Рower Point) потрібно було висвітлити етапи дослідження:  проектування, виготовлення, застосування.

Оцінювання домашньої творчої роботи  проводилось за такими критеріями:

- відповідність вимогам умов проекту (напрям, презентація, захист) ;

- функціональність виробу та зручність у користуванні ;

- естетична цінність, привабливість виробу;

- безпечність виробу;

- оригінальність роботи та новизна у підході до вирішення завдань.

Максимальна кількість балів за виконання домашнього завдання – 40.

Творчий (теоретичний) тур.

Учасникам було запропоновано виконати завдання творчого характеру:

- Попову Олександру - спроектувати підставку під паяльник;

- Статівка Віктору – спроектувати ручку для дверей;

- Гудаченко Валерії- спроектувати декоративну прихватку.

При проектуванні виробу учасники   розробляли конструкцію власного виробу,  технологічну послідовності виготовлення виробу, добір матеріалів, інструментів та устаткування, розрахунок собівартості виготовленого виробу, економічне обґрунтування, висновки.

На виконання завдання теоретичного туру відводилось 2 години. Максимальна кількість балів за теоретичний тур – 20.

Комплексна робота(практичний тур)

Комплексна робота виконувалася у шкільних майстернях. Учасникам олімпіади було запропоновано виготовити виріб, який вони спроектували під час теоретичного туру. Дівчата (обслуговуючі види праці)  забезпечувались тканиною для виконання завдання

Хлопці та дівчата мали можливість використовувати для виконання комплексної роботи інструменти і матеріали для виготовлення та художнього оздоблення на власний розсуд .

Після завершення виготовлення учасники презентували свій виріб членам журі.

Робота оцінювалась за такими напрямками:

-       відповідність заданим критеріям;

-       привабливість (естетична цінність) виробу;

-       володіння техніками обробки матеріалів;

-       функціональність виробу та зручність у користуванні.

-       На виконання завдання відводилось 6 годин. Максимальна кількість балів за  комплексний (практичний) тур – 60.

Результати учнів Оникіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання слідуючі:

домашня творча робота:

1.Попов Олександр(ручка для відвідувачів музею)              - 23 бала;

2.Статівка Віктор (утримувач для різьблення )                     - 36 балів;

3.Гудаченко Валерія(пальчиковий театр «Курочка ряба»)  - 26 балів.

Творчий (теоретичний) тур..

Попов Олександр( спроектував підставку під паяльник)      - 18 балів

Статівка Віктор(спроектував ручку для дверей)                    - 16 балів

Гудаченко Валерія(спроектувала декоративну прихватку)   - 9 балів

Комплексна робота(практичний тур)

Попов Олександр(виготовив підставку під паяльник)           - 52 балів

Статівка Віктор(виготовив ручку для дверей)                        - 41 балів

Гудаченко Валерія(виготовила декоративну прихватку)       - 20 балів

За підсумками олімпіади:

- Попов Олександр  набрав 93 бали і посів почесне друге місце серед учнів 9 класів і нагороджений дипломом ІІ ступеня;

-  Статівка Віктор також набрав 93 бали і повторив результат минулого року,посівши почесне друге місце серед учнів 11 класів і нагороджений дипломом ІІ ступеня;

- Гудаченко Валерія набрала 55 балів і отримала подяку за участь в олімпіаді.

Слід відмітити, що  учні Оникіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів продемонстрували вміння працювати на належному професійному рівні з ручним та механічним обладнанням шкільних майстерень, вміння творчо підходити до проектування та художнього оздоблення виробів.

Педагогічний колектив та учні Оникіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів щиро вітають Попова Олександра та Статівка Віктора  з високим досягненням та бажають їм подальших творчих успіхів. Так тримати!!!

Пропонуємо переглянути наші світлини, на якій зображені учасники олімпіади під час виконання домашніх творчих робіт: