Слухачі курсів підвищення кваліфікації - на Маловисківщині

7 квіт. 2015
07 квітня 2015 року на базі Хмелівської ЗШ І-ІІІ ступенів пройшла педагогічна практика слухачів курсів підвищення кваліфікації завідувачів (директорів), методистів методичних кабінетів (центрів) відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, міських рад із проблеми "Інноваційні підходи до формування конкурентоспроможного педагога в умовах організації інформаційного простору", під час якої презентував свою роботу районний методичний кабінет (завідувач Кислякова В.Ф.) та Хмелівська ЗШ І-ІІІ ст. (директор Тутаєва М.О.).

Програма роботи була сформована із чотирьох блоків:

Блок І - Педагогічний діалог "Роль районного методичного кабінету у формуванні інформаційно-навчального простору району";

Блок ІІ - Методичний коучинг "Професійна компетентність педагога як одна з умов обдарованості дитини";

Блок ІІІ - Майстер-клас "Управління розвитком інформаційно-навчального середовища в сільській школі";

Блок ІУ - Підведення підсумків роботи.

Завідувач РМК Кислякова В.Ф. презентувала роботу районного методичного кабінету та організацію методичної роботи в районі.

Позитивно налаштувала учасників практики на подальшу роботу вчитель початкових класів Маловисківської ЗШ № 3, вчитель-методист Лисенко О.М., запросивши всіх взяти участь у тренігну "Умови розвитку креативного потенціалу педагога".

У рамках педагогічної практики методисти районного методичного кабінету провели навчання для слухачів курсів з таких питань.

Діагностичний підхід до організації навчально-виховного процесу та роботи з педагогічними кадрами (методист Привалова Л.В.);

Сучасні підходи до планування роботи методиста. Календар графічного плану роботи районного методичного кабінету (методист Шведенко Л.О.);

Удосконалення професійної компетентності вчителів математики в умовах функціонування інформаційно-освітнього простору. Підготовка та проведення методичного фестивалю класних керівників "До серця дитини" (методист Подручна С.М.) та районної Інтернет-конференції «Професійна компетентність педагога як показник його особистісного розвитку та запорука успішного навчання учнів» (завідувач РМК Кислякова В.Ф.)

Інформаційно-методичний вісник "Освітянська Вись" як форма популяризації діяльності методичного кабінету. Презентація буктрейлеру (методист Кушнієнко І.В.);

Методичний коучинг "Професійні фішки, або аналізуємо та проектуємо... креативно" (методист Романич Н.В.);

Інноваційні підходи до проведення районних історико-краєзнавчих конференцій (методист Паливода О.Л.);

Веб-квест "Пурпурові вітрила" (завідувач РМК Кислякова В.Ф.);

Майстер-клас "Управління розвитком інформаційно-навчального середовища в сільській школі" (директор Хмелівської ЗШ І-ІІІ ст. Тутаєва М.О.).

На завершення робочого дня керівники гуртків Маловисківського РБДЮТ запросили гостей до арт-майстерні «Весняний калейдоскоп», де презентували вироби декоративно-ужиткового мистецтва та провели майстер-класи по виготовленню різних виробів. Особливу увагу гості звернули на фарбування писанок, створення за новою оригінальною технікою жіночих прикрас. Робочий день цього дня пройшов швидко, насичено, цікаво.

Відділ освіти Маловисківської РДА щиро дякує колективу Хмелівської ЗШ І-ІІІ ст., особисто керівнику закладу Тутаєвій М.О. за організацію проведення практики слухачів курсів.