Гартування Хортингом

11 лист. 2014
11 листопада учні Смолінського НВО знову зустрічали важливих гостей. Їх відвідали члени обласного козацького товариства «Козаки Інгулу». Співпраця козаків та школярів стала вже доброю традицією. Цього разу діти змогли більше дізнатись про цікавий та різнобічний, а головне український козацький спорт – Хортинг.

Цей непростий вид спорту має багату і глибоку історію. Його коріння сягають давніх століть. «Батьками» Хортингу по праву вважаються козаки. Адже саме Січ була місцем народження козацької доблесті і військового духу того часу, оплотом багатотисячної армії воїнів, яка встановила для себе правила найвищої дисципліни в перервах між походами.

Хортинг – непростий, але цікавий вид бойового мистецтва. В його основі лежить спортивна підготовка, та не менш важливими є і всебічний розвиток особистості та морально-етичне виховання спортсменів.

Знайомити учнів навчально-виховного об’єднання з цим видом спорту взялися вихованці військово-патріотичного клубу «Хортинг» із села Федірки, Світловодського району. Діти разом із своїм наставником, керівником цього військово-патріотичного клубу  Анатолієм Михайловичем Скорєнцовим, продемонстрували запальний та цікавий показовий виступ, який не залишив байдужим присутніх.

Вихованці клубу «Хортинг» виконували різноманітні за своєю складністю та специфікою спортивні номери –  парна боротьба, групові покази прийомів, номери зі зброєю – це далеко не все, чим дивували учнів хортингісти.

Ці завзяті хлопчики та дівчата різного віку виконували надскладні,  навіть небезпечні вправи з битим склом. Своєю сміливістю, згуртованістю, впевненістю, завзяттям, а головне справжнім козацьким духом вихованці Анатолія Михайловича підкорили серця школярів та вчителів Смолінського НВО.

Разом із спортсменами та їх наставником приїхали також і заступник начальника штабу отаманської сотні «Козаків Інгулу» Іван Олексійович Нестройний та отаман отаманської сотні «Козаків Інгулу» Олег Олександрович Матюнькін. Вони побажали юним смолінцям сили й наснаги та завірили, що  приїздитимуть частіше і навіть будуть вчити дітей Хортингу.

Крім цього гості нагородили почесним сертифікатом Кіровоградської обласної Федерації Всеукраїнської громадської організації «Українська Федерація Хортингу» директора  Смолінського НВО Лілію Сергіївну Синчук. Відзнаку директор отримала за вагомий внесок у відродження козацьких бойових і культурних традицій українського народу, розвиток національного виду спорту України, залучення дітей та юнацтва до занять фізичною культурою та спортом. Окрім цього Лілія Сергіївна активно сприяє патріотичному вихованню молоді та спрямовує її до здорового способу життя.

Отож зустріч із козаками Інгулу була пізнавальною та напрочуд цікавою. Учні не лише змогли побачити на власні очі який він, Хортинг, а й показати себе. Вихованці позашкільного-навчального закладу НВО підготували для гостей яскраві вокальні номери та розважали їх віршами. Не забули школярі також і про пам’ятні подарунки. Діти подарували гостям козачат, зроблених  власними  руками, та свіжий номер шкільного журналу «Велика Перерва». Не забули учні і про бійців АТО, з якими тримають тісний зв'язок козаки Інгулу. Для них діти намалювали багато  патріотичних малюнків, а   листи  писали усі учні закладу, від малого до великого.

Вихованці НВО з нетерпінням чекатимуть наступного приїзду козаків, бо кожна  зустріч дарує їм нові враження та емоції, вчить бути справжніми патріотами своєї держави.  Адже тільки завдяки своїм вірним синам та дочкам Україна буде сильною та вільною державою, зможе стати справжньою європейською країною. Тож  несіть у своїх серцях любов до рідної України так, як це роблять козаки Інгулу, тоді нас чекатиме справді світле майбутнє!