Нетрадиційні методики у фізичному вихованні дітей раннього віку

19 квіт. 2013
У дошкільному дитинстві закладаються основи здоров'я. Тож дошкільні заклади мають створити сприятливі умови для оптимального фізичного розвитку дитини. Малюк приходить у світ з певними вродженими задатками і можливостями, а його повноцінний фізичний і психічний розвиток потребує з перших днів життя виховного впливу, спрямованого на формування особистості в єдності фізичних і психічних проявів. Сприяння повноцінному фізичному розвитку дитини, підвищенню рівня функціональних та адаптаційних можливостей організму засобами фізичного виховання - саме це і стало темою семінару вихователів груп раннього віку, який відбувся 19 квітня 2013 року в Смолінському ДНЗ № 3 "Ромашка".

Відкрите заняття  на тему "Використання нетрадиційних методик у фізичному вихованні дітей раннього віку" проводила вихователь Житник Л.Л., яка дуже вдало поєднала елементи казкотерапії з нетрадиційними методиками фізичного виховання.

На початку заняття до малюків Лідії Леонідівни завітав головний герой української народної казки "Колобок". Малята з посмішками привіталися з ним, адже цей казковий герой міг викликати лише задоволення і радість, розглянули, який Колобок за формою, кожен мав змогу потримати його в руках, пригадали, хто спік Колобка. А потім вихователь запропонувала показати, як бабуся пекла Колобок(одна з нетрадиційних методик - імітаційні рухи): діти уявно назмітали муки, намели солі, посолили, замісили тісто, зліпили колобок, змастили його маслом, поклали до печі, а потім на вікно остудити. Після такої виснажливої роботи слід було помасажувати долоньки, що і зробили малята за допомогою м'ячика-масажера.

А потім відбулося таїнство казки... Лідія Леонідівна  за допомогою чарівної палички перетворила вихованців на маленьких колобочків, які відправилися в подорож доріжкою здоров'я (в доріжку вшиті мішечки, наповнені різними матеріалами, структура яких змінювалась по мірі просування доріжкою: пісок, сіль, крупа, горох, квасоля, дрібні шишечки і т.п. - відбувався точечний масаж ступні).
Як і в казці, назустріч дітям вибіг Зайчик, завдяки якому було проведено гімнастику для очей("Зайчик вправо пострибав - кожен зайку привітав. Зайчик вліво пострибав - кожен зайчика вітав. Зайка вправо, зайка вліво, ой, який зайчисько смілий! Зайка стрибнув вгору-вниз, вгору-вниз..." і т.д.) "Покотились" колобки далі, та й зустріли вовка, який поскаржився на хворе горло. Вирішено було допомогти вовчику вилікуватись (масаж біологічно активних точок): "Щоби горло не боліло, ми його погладим сміло. Щоб не кашляти, не чхати, треба носик розтирати. Масажуєм вушка, лобик розітрем, долоньки тримаємо козирцем..."

Зустрівши ведмедика, діти провели рухливу гру, після чого потрапили на чарівну галявину. Над галявиною світило сонечко: "Якого воно кольору?", на галявині росли квіти:"Які квіти?"(кольоротерапія). "А яке свіже повітря на галявині!" (вправи на дихання - вдих через ніс, видих із звуконаслідуванням -о-, -у-, -и-). Та на галявині знайшлися і м'якенькі подушечки, на яких діти змогли відпочити (релаксація під тиху спокійну музику).
Останнім казковим героєм на шляху колобків була лисичка. Та "колобки" не розгубились, не злякались, а навчили лисичку готувати вітамінний салат (імітаційні рухи - "Ми морковку чистим-чистим, ми морковку трем, трем. Цукром посипаємо і сметанкою поллєм. Ось який у нас салатик, вітамінами багатий!")
 На цьому подорож "колобків" закінчилась. Вони повернулись до дитячого садка, де за допомогою чарівної палички вихователь знову перетворила їх на діток.
Після обговорення заняття виступила керівник семінару Зіненко Вікторія Михайлівна, яка наголосила на важливості використання нетрадиційних методик у фізичному вихованні дітей раннього віку, відмітила добру роботу вихователів Смолінського ДНЗ "Ромашка" в даному напрямку, а наостанок ще й сама вирішила пройтись доріжкою здоров'я.