Новини освітян району

15 бер. 2013
15 березня у залі засідань районного методичного кабінету проведено нараду заступників директорів з навчально-виховної роботи з питань закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх закладах району.

Завершення навчального року та проведення свята «Останній дзвоник» буде 24 травня, після для учнів початкових класів розпочнуться навчальні екскурсії, для учнів 5-8, 10 класів навчальна практика, а 4, 9, 11 класи будуть готуватись до проведення державної підсумкової атестації. Вручення випускникам 11-х класів документів про повну загальну середню освіту на урочистих зборах у загальноосвітніх навчальних закладах буде 01 – 02 червня, а випускникам 9-х класів документів про базову загальну середню освіту 11 – 12 червня. Також на нараді розглядались питання щодо організації навчально-методичної та виховної діяльності закладів, одним із актуальних було питання проведення атестації педагогічних працівників. Засідання районної атестаційної комісії заплановано на 9 квітня 2013 року. Цього року близько 50 освітян будуть підтверджувати, із них 9 освітян встановлюватимуть вищу кваліфікаційну категорію на районній атестаційній комісії.

Одним із питань розглядалось питання участі педагогічних працівників у конкурсах фахової майстерності. Зовсім нещодавно Кіровоградським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського проведено обласний методичний огляд-конкурс «Проектування ІТ – контенту сучасного уроку» у якому брали участь і освітяни нашого району. Троє педагогів вибороли призові місця. Це Руденко Валентина Олександрівна, Заслужений вчитель України, вчитель математики та інформатики Мар`янівської ЗШ І-ІІІ ст. (І місце в номінації «Методична ефективність використання ІТ - контенту як засобу організації та забезпечення самостійної навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроці»), Петрова Надія Григорівна, вчитель математики Великовисківської ЗШ І-ІІІ ст. (ІІІ місце в цій же номінації) та Бондар Ірина Юріївна, вчитель математики Маловисківської гімназії (ІІ місце в номінації «Розробка ІТ – контенту уроку з використанням програмного засобу Notebook для організації інтерактивної взаємодії на заняттях»). Хочеться звичайно побажати педагогам активної участі, нових перемог, здобутків і таких же творчих учнів. Бо ж нещодавно учні закладів району брали участь у конкурсі-захисті проектів науково-дослідних робіт Малої академії наук, яка діє на базі Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат-школа мистецтв). Із 13 учасників району отримали призові місця 7 учнів.

Відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, секція «Українська література» (базова дисципліна – українська мова та література) ІІ місце Тараненко Наталія Рустамівна, учениця 11 класу Маловисківської гімназії;

Відділення мовознавства, секція «Англійська мова» (базова дисципліна – англійська мова ) І місце - Черніченко Антоніна Олексіївна, учениця Маловисківської ЗШ № 3 І-ІІІ ст;

Відділення історії, секція «Етнологія» (базова дисципліна – історія України)

ІІІ місце - Рябоконь Дарія Олегівна, учениця 11 класу Хмелівської ЗШ І-ІІІ ст.;

Секція «Історичне краєзнавство» (базова дисципліна – історія України) ІІІ місце Стець Ірина Григорівна, учениця 11 класу Маловисківської загальноосвітньої школи № 3 І-ІІІ ст., вихованка Маловисківського районного будинку дитячої та юнацької творчості;

Відділення математики, секція «Математика» (базова дисципліна –математика )

I місце - Туртуріка Віктор Ігорович, учень 11 класу Оникіївської ЗШ І-ІІІ ст.., ІІ місце - Самойленко Дарина Олегівна, учениця 11 класу Мар’янівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.

Відділення фізики та астрономії, секція «Експериментальна фізика» (базова дисципліна – фізика) ІІІ місце - Мироненко Володимир Олександрович, учень 11 класу Маловисківської ЗШ № 3 І-ІІІ ст.

Також на нараді говорили про організацію створення наукових товариств учнів Малої академії наук на базі шкіл району, адже лише в Маловисківській гімназії діє НТУ «Зубр» та історичне-краєзнавство на базі Маловисківського РБДЮТ.

Завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Маловисківської районної державної адміністрації              В.Кислякова