Обласний семінар директорів позашкільних навчальних закладів

4 квіт. 2013
4 квітня 2013 року на базі Смолінського навчально-виховного об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія – позашкільний заклад» спільно із Кіровоградським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського проведено обласний постійно діючий семінар директорів позашкільних навчальних закладів з проблеми «Особистісно зорієнтована система розвитку творчих обдарувань школярів».

У семінарі брали участь Міцай Ю.В, завідуюча навчально-методичною лабораторією виховної роботи і формування культури здоров’я КОІППО імені Василя Сухомлинського, Суркова Г.П, директор обласного центру дитячо-юнацької творчості, директори позашкільних закладів області, Барановський В.Д., голова райкому профспілки працівників освіти.

З вітальним словом та питанням щодо розвитку освітнього простору району та реалізації завдань позашкільної освіти виступив начальник відділу освіти, молоді та спорту Маловисківської РДА Руденко О.А.

Кислякова В.Ф., завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту розповіла про діяльність позашкільних закладів в системі виховання учнівської молоді району. Директор Смолінського НВО Синчук Л.С., ознайомила присутніх із шляхами реалізації організаційно-педагогічних умов для позашкільного навчання і виховання учнів у новоствореному закладі.

Про психологічний супровід розвитку творчих обдарувань вихованців говорила практичний психолог Смолінського НВО Малашенко С.М., провела тренінг із присутніми «Світ внутрішнього простору казки та притчі у розвитку спілкування та навчання» та налаштувала на позитивну, плідну, активну, творчу роботу протягом семінару.

Цікавою формою роботи поділилась методист Смолінського НВО Ключта Н.Я. Присутні керівники позашкільних закладів та гості семінару брали участь у аукціоні педагогічних ідей «Ми за здоровий спосіб життя». Чотири команди учасників після плідної творчої співпраці захищали свої проекти та мали змогу як на справжньому аукціоні продавати підготовлені ідеї, правда за досить символічну плату – монетки-цукерки.

Господаркою семінару була Ковальова Л.В., яка більше п’яти років очолювала Смолінський дитячо-юнацький центр, що віднедавна входить до складу Смолінського НВО. Тож Людмила Володимирівна знайомила присутніх із майстернею творчо працюючого керівника гуртка. Цікавими напрацюваннями ділились учасники студії східного танцю «Гульбахор» (керівник Бєльш О.А.), вихованці гуртків «Умілі руки» (керівники Дружиніна Т.Ф., Миронова Н.В.), «Естрадний спів» (керівник Дорофєєва Т.Г.), сучасний танець «Крок вперед» (керівник Корчинська І.В.), «Веселі клаптики» печворк (керівник Лєтунова Т.М.), «Бісеринка» (керівник Музика У.А., «Художнє слово» (керівник Ортюкова А.В.), «Дизайн» (керівник Товстюк Н.М.).

Вразила присутніх гостей виставка декоративно-прикладного мистецтва вихованців гуртків та їх керівників «Майстерність як магніт притягує дітей». Що на ній лише і не було. Це вироби із солоного тіста; вироби із бісеру; роботи із паперу виконані різними техніками: квілінг, орігамі, модульне орігамі, пап’є-маше; м’які іграшки, іграшка-попік, роботи виконані з використанням техніки печворк; роботи з використанням природних матеріалів: кори дерев, лози, коріння, різного насіння. Також на виставці були представлені роботи вишивальниць селища: картини, серветки, рушники.

Адміністрація закладу сприяє роботі щодо використання потенціалу Інтернет-ресурсів у розвитку обдарувань школярів, тож звичайно на семінарі ділились досвідом щодо технології створення веб-сайту закладу.

Далі присутнім були представлені майстер-класи: студія східного танцю «Гульбахор» (керівник Бєльш О.А.), гурток «Дизайн» (керівник Товстюк Н.М.), гурток «Оздоровча гімнастика» (керівник Пархомовська С.В.), «Насінинка» (керівник Шевченко О.В.) у яких гості брали теж участь.

Завершувався робочий день концертною програмою «Сто відсотків щастя». Вихованці закладу вдало демонстрували свої здібності у хореографії, виконанні сучасних та східних танців, вокалі.

По закінченню завідуюча науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я КОІППО імені Василя Сухомлинського Міцай Ю.В. та завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Маловисківської РДА Кислякова В.Ф. підвели підсумки роботи у формі вільного мікрофону.

Присутніх гостей вразила масштабність закладу: двоповерхове приміщення з мармуровими коридорами, світлими, ошатними, з виробами ужитково-прикладного мистецтва кімнатами та кубками, дипломами переможців різних конкурсів, змагань, фестивалів. Окрема подяка за організацію заходу, підготовлені подарунки кожному учаснику: сувеніри-подарунки із солоного тіста та серветки виконані технікою печворк.

Завідуюча

районним методичним кабінетом відділу освіти,

молоді та спорту                                                                 В.Кислякова