Реалізація завдань освітньої лінії «Мовлення дитини» в світлі нової редакції Базового компоненту дошкільної освіти

31 січ. 2013
Саме під такою назвою відбулося чергове заняття майстер-класу вихователя-методиста Павленко К.І. 31 січня 2013 року в Смолінському ДНЗ «Ромашка. Дане заняття було присвячене проблемі «Оволодіння мовою як засобом пізнання і способом спілкування». Катерина Іванівна разом зі своїми колегами підготувала ряд заходів, які входили до практичного, теоретичного та методично-теоретичного блоків.

В рамках теоретичного блоку учасники майстер-класу заслухали доповідь «Завдання і зміст роботи по ознайомленню з оточуючим та розширенню словника». В ході доповіді Павленко К.І. ознайомила присутніх з особливостями словникової роботи в дошкільному закладі, акцентуючи увагу на збагаченні дитячого словника новими словами, закріпленні та уточненні словника, його активізації, усуненню з промови дітей нелітературних слів (діалектних, просторічних, жаргонних). Вихователь-методист звернула особливу увагу на формування словника дітей у дошкільному віці, зупинившись окремо на характеристиках двох сторін розвитку дитячого словника : кількісному зростанню словникового запасу і його якісному розвитку, тобто оволодінні значеннями слів.

Практичний блок мав тему «Використання інтерактивних технологій для стимулювання словесної творчості». Проектне заняття з розвитку мовлення з дітьми середньої групи «Подорож до країни Фантазії» підготувала і провела вихователь Кушнерьова М.М. Мета даного заняття – розвивати критичне мислення, зорову пам'ять, творчу уяву, вчити дітей складати розповідь від першої особи за зразком вихователя та за допомогою схеми, закріпити вміння відповідати на запитання вихователя повними реченнями. В ході заняття діти вчились добирати прикметники до іменників, узгоджувати іменники з дієсловами в роді, числі і відмінку. Вихователем було використано  метод ейдетики (вибери мандрівку), метод  синектики (ланцюжок слів), метод  розв’язання протиріччя та метод використання алгоритму (схема для розповіді).

В рамках методично-практичного блоку було презентовано творчі майстерні, а саме: майстерню по використанню в роботі з дітьми проектних технологій (автори психолого-педагогічного проекту на тему «Про птахів дбаємо – їх оберігаємо» Яременко В.Г. та Шевченко Н.А., майстерню презентувала Яременко В.Г.) та май стерню по використанню елементів ТРВЗ в роботі з дошкільниками (презентувала Кушнерьова М.М.)