Спільний семінар музичних керівників та вчителів музики

26 лют. 2013
26 лютого 2013 року в Мануйлівському НВК відбувся спільний семінар вчителів музики загальноосвітніх навчальних закладів та музичних керівників дошкільних навчальних закладів району. Учасники семінару мали змогу спостерігати за рольовими іграми, хороводами, пісенними театралізаціями та українським народним танцем.

Учасників семінару гостинно зустріли директор НВК Грузін Тетяна Борисівна, вчитель музики у 1-8 класах Язикова Людмила Борисівна та музичний керівник дитячого садка Донець Ольга Олександрівна.  В очікуванні початку занять Тетяна Борисівна провела екскурс приміщенням закладу.  Родзинкою екскурсії стало відвідування шкільного музею, де гості мали змогу ознайомитися з історією села та прилеглих до нього територій, а також на власні очі побачити знаряддя праці та предмети домашнього вжитку кінця 19-початку 20 століття (музей створено завдяки старанням вчителя історії Постолюка Петра Івановича та його учнів). Роботу семінару продовжив нетрадиційний урок музичного мистецтва у 4 класі (вчитель Язикова Л.Б.).  Учні, одягнені в українські народні костюми,  обговорювали жанри народної пісні, пригадавши трудові та історичні пісні. В ході уроку учасники семінару спостерігали за рольовими іграми (коли учні 4-го та середніх класів, що допомагали у проведенні заняття, демонстрували колискові пісні, які наспівували їм їхні мами та бабусі), за  хороводом-піснею "Подоляночка", за виконанням учнями середніх класів календарно-обрядових пісень-щедрівок, за театралізацією жартівливої пісні "Ой, під вишнею, під черешнею", а також не залишився в стороні і український народний танець (адже серед учнів 4 класу Мануйлівського НВК є учасники зразкової хореографічної студії "Тріумф", що працює при районному будинку дитячої та юнацької творчості у Малій Висці). Після обговорення побаченого заняття учасники семінару перейшли до  зали дитячого садка, де музичний керівник Донець Ольга Олександрівна разом з дітьми старшої групи продемонстрували присутнім театралізоване дійство "Заєць-кравець". Хочеться зауважити, що декорації, частина театральних костюмів та маски учасників вистави виготовлені власноруч музичним керівником. Крім того, частину пісенного та музичного супроводу вистави Ольга Олександрівна написала сама, продемонструвавши тим самим свої композиторські здібності. Обговорюючи хід семінару, учасники висловили бажання і надалі співпрацювати спільно, адже таким чином вони мали змогу ближче познайомитись з роботою своїх колег у садочку чи в школі, побачити спільне та відмінне у своїй роботі, почути думку колег з питань наступності у роботі дитячого садка та школи.