Засідання колегії ОДА, присвячене розвитку позашкільної освіти та підтримці обдарованої молоді в області

30 лист. 2013
Під керівництвом голови обласної державної адміністрації Андрія Ніколаєнка відбулося засідання колегії ОДА, присвячене розвитку позашкільної освіти та підтримці обдарованої молоді в області.

Звертаючись до учасників колегії, очільник області відзначив, що Президент України ставить перед владою на місцях завдання створити кожній дитині належні умови для розвитку творчих здібностей. – Наше з вами завдання – підняти рівень охоплення дітей позашкільною освітою до 70% та знайти оптимальні шляхи розвитку і модернізації мережі закладів позашкільної освіти, – наголосив голова ОДА.

– Наразі у нас непогана ситуація – Кіровоградська область займає друге місце в Україні після Сумської по охопленню дітей позашкільною освітою. Ми маємо на сьогодні показник охоплення – 57% від загальної кількості учнів, а по всім напрямкам (освіта, культура та спорт) охоплено 81,4% дітей, – відзначив очільник області.

– Ми цим пишаємося. Проте завоювати набагато легше, ніж утримати висоту. Тому необхідно зацікавити дітей до занять у творчих гуртках та секціях, дати їм реальну альтернативу сумнівним вуличним розвагам – ось завдання Глави держави, яке він ставить перед владою на місцях, – зазначив Андрій Ніколаєнко.

Керівник області також нагадав учасникам колегії, що в області на сьогодні визначено два пріоритетних напрямки, над втіленням яких у життя мають працювати всі гілки влади. Це залучення інвестицій в економіку та інвестування у наше майбутнє, тобто у наших дітей. Серйозним компонентом другого напрямку є якраз позашкільна освіта.

Особливу увагу Андрій Ніколаєнко звернув на забезпечення належного соціального супроводу складних підлітків. – Ми всі розуміємо, що чим більше дітей буде охоплено позашкільною освітою, чим більше вони відвідуватимуть гуртки, секції та клуби, тим менше будуть віддані «вулиці», тим менше буде випадків асоціальної поведінки у молодіжному середовищі. Завдяки проведеній роботі сьогодні область вже займає не останнє місце у рейтингах за рівнем дитячої злочинності, як це було раніше, але ще багато роботи попереду – щоб забрати підлітків з вулиці та зацікавити їх колективною творчістю, спортом, мистецтвом, інтелектуальними іграми та науковою роботою, – зазначив Андрій Ніколаєнко.

У цьому контексті депутат обласної ради, професор Анатолій Коротков порушив питання щодо підтримки обдарованої молоді, її активного залучення до навчання у Малій академії наук, адже на сьогодні не всі території області на достатньому рівні забезпечили підтримку цієї категорії дітей, особливо із сільських шкіл.

Зокрема, як повідомила директор департаменту освіти і науки ОДА Ельза Лещенко, серед територій, які на вкрай низькому рівні забезпечують підтримку обдарованої молоді – місто Світловодськ, де лише трьох учнів було направлено на навчання до Малої академії наук.

Керівник області відзначив що для міської влади Світловодська цей факт є ганебним, адже місто, яке свого часу було серед лідерів за кількістю науковців, де був зосереджений інтелектуальний та науковий потенціал країни, на сьогодні займає останні позиції в області за рівнем підготовки майбутніх науковців.

Андрій Ніколаєнко наголосив, що у сучасних умовах підтримка обдарованих дітей набуває особливого значення. Президент наголошує на необхідності на державному рівні забезпечити всебічну підтримку для найталановитіших дітей, надати юним даруванням додаткові умови і можливості для реалізації своїх талантів. Як позитивний приклад такої роботи, на противагу Світловодську, голова ОДА навів Олександрію та Кіровоград, де створено належні умови для розвитку обдарованої молоді.

На Кіровоградщині багато творчих та обдарованих дітей. Наше завдання – підтримати їх, залучити до позашкільної роботи, до занять у гуртках та секціях, – Андрій Ніколаєнко

На цьому голова обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко наголосив, ознайомившись з виставкою робіт юних вихованців центрів та гуртків дитячої творчості області, які експонували свою майстерність в облдержадміністрації.

Андрій Ніколаєнко не залишив поза увагою жодного стенду з творчими витворами юних дарувань, поспілкувався з кожним із них.

А подивитися тут дійсно було на що – майстерно виконані, з дотриманням старовинних традицій, кукли-мотанки, картини, виконані у різних стилях та техніках, аплікації, різноманітні вироби з глини, соломки та паперу, вишивки.

Очільник області подякував учасникам виставки за такий щедрий подарунок та відзначив, що він вкотре приємно вражений тим, що на Кіровоградщині так багато обдарованих дітей і докладатиме зусиль, щоб усі діти в області мали можливість реалізувати свої здібності, розвивалися духовно та фізично здоровими, аби не витрачали даремно свій час на сумнівні вуличні розваги, а мали можливість активно займатися творчістю та спортом. Це наш обов’язок та завдання Президента – максимально охопити дітей увагою, подбати про їх дозвілля та фізичний і духовний розвиток, адже діти – це майбутнє нашої держави, – відзначив голова ОДА.