Особлива увага Президента України – збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів

18 лист. 2013
18 листопада 2013 року голова районної державної адміністрації Валерій Палій та голова районної ради Світлана Сосновська провели апаратну нараду за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств, працівників апарату райдержадміністрації, директорами загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів району, міським, селищним та сільськими головами, директорами Смолінської та Великовисківської шкіл естетичного виховання в он-лайн режимі на якій було розглянуто питання розвитку позашкільної освіти в районі через призму соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича

За словами головного спеціаліста відділу освіти райдержадміністрації Алли Шпак, яка проінформувала всіх присутніх про стан позашкільної освіти в районі на сьогодні у районі прийнята програма «Розвитку позашкільної освіти Маловисківського району та підтримки обдарованої молоді на період до 2014 року». З метою забезпечення якості та доступності позашкільної освіти серед учнівської молоді, відповідно до тарифікаційних годин на заклад було відкрито гуртки на базі сільських шкіл: Великовисківської  ЗШ І-ІІІ ст., Мар’янівської  ЗШ І-ІІІ ст.,  Хмелівської  ЗШ І-ІІІ ст. Мануйлівського НВК, Злинської ЗШ № 1, Оникіївської  ЗШ І- ІІІ ст., Паліївської ЗШ І-ІІІ ст.., Кіровської ЗШ І-ІІІ ст. також відповідно до побажань дітей та батьків відкрито гуртки на базі  шкіл м. Мала Виска (ЗШ№3, №4, школи-інтернат), Смолінської  ЗШ №1 І-ІІІ ст., Смолінського НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія – позашкільний заклад».

Як повідомила Алла Шпак станом на 1 листопада 2013 року в районі функціонують 77 гуртків до складу яких входять 147 навчальних груп в яких навчаються 2220 дітей, що становить 56% від загальної кількості дітей шкільного віку в районі. В 2013-2014 навчальному році кількість гуртків в позашкільних закладах збільшилось на 9 гуртків, відповідно створено 6 нових навчальних груп, що становить 3% приросту до відповідного періоду попереднього року. Крім того, у 2012 році на базі сільських шкіл від позашкільних навчальних закладів району були створені та функціонували 25 гуртків на 26 груп та навчалися 422 вихованці. Докладаючи всіх зусиль до виконання вимог Президента України  в частині створення кожній дитині умов для розвитку творчих здібностей та підвищення рівня охоплення позашкільною освітою максимальної кількості дітей на сьогодні в районні вдалося досягти позитивної динаміки - 28 гуртків, 33 груп, 540 гуртківців.

Закінчуючи свою доповідь головний спеціаліст відділу освіти зауважила, що загалом у 2013 - 2014 навчальному році рівень охоплення позашкільною освітою за всіма напрямками в Маловисківському районі становить 80%, з них 56%  - позашкільною освітою у галузі освіти, 13% - у початкових мистецьких навчальних закладах у галузі культури та 11% - спортивними позашкільними навчальними закладами. Відділом освіти районної державної адміністрації постійно вивчаються можливості збільшення фінансування для розширення мережі гуртків, створення умов для залучення більшої кількості дітей до здобуття позашкільної освіти.

Також Алла Шпак акцентувала увагу присутніх на позитивних результатах роботи закладів позашкільної освіти району та здобутків її вихованців, зокрема вихованці Клубу інтелектуальних ігор у 2012-2013 навчальному році стали чемпіонами Кіровоградської області, призерами Чемпіонатів України з інтелектуальних ігор та Кубку Європи.  Учні – члени Маловисківського туристичного об’єднання «Історичне та географічне краєзнавство,  музеєзнавство» керівник – Шарко О.А. здобули перемогу в обласному етапі «Всеукраїнського конкурсу захисту науково - дослідницьких робіт членів МАН» ( III місце) та є активними учасниками обласної науково - практичної конференції.

За ініціативи районного парламенту дітей складено угоду про співпрацю: районна рада – відділ освіти – районний парламент дітей.

Районний будинок дитячої та юнацької творчості  визнано переможцями  I (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу веб-сайтів позашкільних навчальних закладів у 2013 році  у номінації  веб-сайт районного позашкільного навчального закладу.

Практично завершена основна робота по створенню лабораторії живої природи на базі Маловисківської ЗШ № 3 І-ІІІ ст.., де працюють гуртки квітоводів, юних зоологів та акваріуміністів.