Засідання «Школи молодого вчителя математики, фізики, інформатики» на базі Хмелівської ЗШ І-ІІІ ст

6 лист. 2013
Сучасний учитель — це людина з високим ступенем соціальної активності й громадянської відповідальності за якість і результативність власної роботи. Їй притаманні професіоналізм, висока науково-теоретична і методична, психолого-педагогічна, теоретична і практична підготовка.

Переступаючи поріг школи, молодий спеціаліст сподівається реалізуватися в ній як фахівець. Чи підготовлений він до роботи з учнями? Як зорієнтуватися в школі? Що робити для вдосконалення навчально-виховного процесу? Врешті-решт, у кого про що запитати? Молодий педагог відчуває протиріччя між зростаючими вимогами до професійної майстерності педагогів та недостатнім рівнем власної кваліфікації. Тому вчитель-початківець потребує особливої уваги з боку адміністрації, педагогічного колективу, методичної служби.

6 листопада 2013 року на базі Хмелівської ЗШ І-ІІІ ступенів  відбулося  засідання слухачів районної школи молодого вчителя математики, фізики, інформатики з проблеми ««Професійне становлення молодого вчителя – основа розвитку освіти». Керівник – Короп Олена Олександрівна учитель математики та інформатики  Великовисківської ЗШ І-ІІІ ступенів.

На засіданні були присутні методист з фізики, математики та інформатики РМК відділу освіти Маловисківської РДА С. М. Подручна, директор Тутаєва М.О., заступник директора Односум А.М., вчителі Хмелівської ЗШ І-ІІІ ступенів Курилюк Л.П., Недоступ В.Ф., Вишневецька В.В. та молоді вчителі району: Небога А.О. (Маловисківська ЗШ І-ІІІ ст..),Трач О.С. (Копанська ЗШ І-ІІІ ст.), Дробовська Т.А.(Оникіївська ЗШ І-ІІІ ст.), Волобуєва А.О. (Злинська ЗШ №1 І-ІІІ ст.), Захарчук А.М. (Маловисківська ЗШ №4 І-ІІІ ст..), Оладенко Т.М. (Плетеноташлицька ЗШ І-ІІІ ст..).

Молоді вчителі відвідали урок з інформатики у 5 класі «Вікна. Робота з вікнами» (директор школи М.О.Тутаєва), урок фізики у 7 класі «Рух молекул. Дифузія» (Вишневецька В.В.), урок геометрії у 11 класі «Аксіоми стереометрії та наслідки з них» (Курилюк Л.П.). Основна увага   була зосереджена на структурі сучасного уроку, його самоаналізі та аналізі. Висококваліфіковані вчителі школи поділились досвідом з питань методики проведення уроків.

Завершився захід розглядом проблемного питання «Перші кроки до професійного становлення: успіхи й невдачі».