Театралізоване дійство в "Чебурашці"

5 лист. 2013
Казка займає велике місце в житті дитини. Завдяки казці вона вчиться розуміти світ, відрізняти погане від доброго, вчиться бути справедливою, чесною, товариською. Всі малюки обожнюють слухати казки. А якщо казку вдається ще й побачити - це щось неймовірне! Навіть ставши дорослим, ти з особливим почуттям згадуєш казковий світ театралізації, яку колись довелось побачити чи то в ляльковому театрі, чи то в театралізованих виставах. Адже казка, яку дарує театр, це не просто розвага. Під час вистави кожна дитина дуже близько до серця бере ситуації, що створені за допомогою ляльок чи казкових героїв, і сприймає їх за справжніх живих осіб.

Майже у справжній театр потрапили діти старшої групи Маловисківського дитячого садка "Чебурашка" та вихователі старших груп району - учасники семінару, який відбувся в цьому закладі 5 листопада 2013 року. Адже темою семінару була саме "Театралізована діяльність старших дошкільників".

Ще до початку семінару, в групі, діти "придбали" квитки до театру, а коли зайшли в театральний зал, вихователь Капустеря О.В. звернула їхню увагу на те, що місця в театрі діляться на відповідні сектори і мають номери. Тому кожен з дітей зайняв місце відповідно малюнку сектора та номеру місця, який був на квитку.

Разом з Ольгою Василівною діти повторили правила поведінки в театрі, а потім вихователь ознайомила їх з новими, ще невідомими досі, словами: "куліси", "антракт", "дія".

І ось розпочалось саме дійство.  В першій дії глядачам було представлено авторську казку завідуючої ДНЗ "Чебурашка" Порубенко Галини Володимирівни про мишку Пишку.

З цікавістю спостерігали за грою маленьких акторів як їх однолітки, так і дорослі - гості із різних дошкільних закладів району.

По закінченні першої дії розпочався антракт, під час якого діти відпочивали, виконуючи цікавий танок дружби.

Антракт закінчився і треба знову займати свої місця в глядацькому залі, тому що розпочинається друга дія. Цього разу увазі глядачів було представлено лялькову виставу "Рукавичка". Хоча ляльки "грали" на столі, а актори стояли поруч, та їх, власне, і не помічали глядачі, вони не зводили очей з ляльок. А це означає, що гра маленьких артистів була майстерною.

По завершенні спектаклю Ольга Василівна відкрила малятам ще одну театральну "таємницю".  Виявляється, в театрі є буфет, а в ньому буває багато смачностей. Тож, виконавши на прощання пісню для гостей, діти поспішили в групу...ой, вибачте, до "театрального буфету", де їх чекав сюрприз. А робота семінару продовжувалась. Учасники заслухали виступ про значення театралізованої діяльності для дошкільників, обговорили побачену розвагу з використанням різних видів цієї діяльності, а також оглянули осередки театралізованої діяльності в групових кімнатах дитсадка "Чебурашка".

Ніби прогнозовано,  семінар з такою темою було заплановано на початок листопада. Адже саме з 1 листопада Міністерством освіти і науки України оголошено початок Всеукраїнського фестивалю дитячого театрального мистецтва за участю вихованців дошкільних навчальних закладів. Сподіваюсь, що Маловисківський дитсадок "Чебурашка" дав добрий старт, а отже інші дошкільні заклади обов'язково підхоплять естафету і до завершення конкурсу ми матимемо хороші фото- та відеоматеріали для подання на обласний рівень.

Нагадую, що програмою проведення Фестивалю передбачається охоплення дітей різних вікових категорій та участь батьків.