«Єдина родина в центрі України»

6 лист. 2013
Саме під таким гаслом 6 листопада 2013 року в Плетеноташлицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів вчителями та учнями проведено загальношкільний урок толерантності. В заході взяли участь керівник апарату районної державної адміністрації Анна Гончарова та головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Алла Шпак, представники громадських організацій, члени батьківського комітету школи.

На початку уроку Анна Гончарова  повідомила присутнім, що на території Кіровоградської області проживають представники 98 національностей і народностей, серед яких: переважна більшість, 90% - українці, росіяни - 83,9 тис., молдавани - 8,2 тис., білоруси - 5,5 тис., вірмени - 2,9 тис., болгари - 2,2 тис., євреї - 1,1 тис., інші національності - 7,3 тис., зокрема на території Плетеноташицької сільської ради проживають 13 росіян, 9 вірмен, 5 молдован та інші.

Зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин – ключове завдання Президента України у державній етнонаціональній політиці, - Глава держави неодноразово підкреслював: держава зобов’язана забезпечити потреби національних меншин у культурній, мовній, освітній та інформаційній сферах – зазначила Анна Гончарова.

Розпочато урок толерантності з виступу вчителів школи щодо поняття слова толерантність, історії заселення українських земель, міграційних процесів, чинники, які впливали на заселення території України та інше.

Кіровоградщина – мій рідний край

7 листопада 2013 року у Мар’янівській ЗШ І-ІІІ ступенів було проведено регіональний урок «Єдина родина в центрі України». Більшість класних керівників обрали цю тему лейтмотивом своїх годин спілкування. У 5 класі класний керівник Шеремет Г.П. провела захід на тему: «Край степовий, Кіровоградщино моя», на якій учні розповідали про державні символи  України, символіку Кіровоградської області, Маловисківщини та рідного села, традиції свого регіону, працювали по фізичній та контурних картах, окреслюючи межі Європи, України, області, району та позначали своє село. Клас був святково оформлений рушниками, квітами, колосками. Самойленко Аліса Олександрівна , класний керівник 6 класу, провела змістовний захід «Ми – громадяни України, ми – громадяни Всесвіту», на якій учні дізнались багато нового про славетних українців, було проведено соціологічне опитування з метою дослідження патріотичних почуттів до Батьківщини і результати порівняно із дослідженнями центру Разумкова, зокрема серед жителів України; цікаво і захоплююче пройшли «Ігри патріотів». Випускники школи, учні 11 класу, разом із класним керівником Ліщинською Т.О., провели заочну подорож  «Минуле, сучасне і майбутнє Кіровоградщини», під час якої розкрили історичне минуле нашої області, висловлювали особисті думки з приводу подій сьогодення та презентували проекти «Моя Кіровоградщина в майбутньому». Класоводи 1-4 класів: Кропивницька О.М., Овсянникова Л.В., Шевченко А.В., Березневич О.Г. приділили увагу вихованню кращих моральних якостей майбутнього громадянина: патріотизму, національної гідності, усвідомленню себе приналежним до українського народу.

Педагог-організатор Мар’янівської ЗШ І-ІІІ ступенів Катана В.Д.

7 листопада 2013 року

Життя людини серед інших людей проходить як суперечливий і динамічний процес, що вимагає від кожної особистості засвоєння реалій соціального та індивідуального існування, норм і правил духовного та матеріального співжиття відповідно до власних можливостей, переконань і рівня культури. Становлення громадянського суспільства в Україні можливе лише за умови трансформації етнічної спільноти у суспільно-політичну, об’єднану спільними цінностями і пріоритетами.

Перспективи розвитку освіти народів різних національностей залежать, насамперед, від тих умов розвитку їх мови та культури, які існують в тому чи іншому регіоні країни. Формування особистості полікультурної є складним та насиченим процесом, вимагає не лише знань про особливості розвитку дитячої особистості, а й усвідомлення неминучості її існування в багатокультурному, різноетнічному світі, необхідності формування в неї готовності до спілкування з представниками різних країн, етносів, з людьми, які відрізняються не лише кольором шкіри чи мовою, а й звичками, традиціями, щоденними ритуалами. Полікультурна вихованість - якість інтегрована та складається з ряду пов‘язаних між собою характеристик. Саме тому, 7 листопада  Оникіївська ЗШ І-ІІІ ступенів долучилась до проведення регіонального уроку «Єдина родина в центрі України», який мав на меті визначити виховання сучасного громадянина в полікультурному середовищі.