Заняття школи Майстер-клас

31 жовт. 2013
31 жовтня 2013 року на базі Мар’янівської ЗШ І-ІІІ ст. відбулося чергове заняття школи Майстер-клас Заслуженого вчителя України В.Руденко, метою якої є сприяння формуванню у слухачів ІКТ-компетентності (від базової до предметно-орієнтованої), удосконалення методичної ефективності використання мультимедійної та комп’ютерної техніки, розширення бази методичних прийомів використання ІКТ та сучасних засобів навчання на всіх структурних етапах уроку.

31 жовтня 2013 року на базі Мар’янівської ЗШ  І-ІІІ ст. відбулося чергове заняття школи Майстер-клас Заслуженого вчителя України В.Руденко, метою якої є  сприяння  формуванню у слухачів ІКТ-компетентності (від базової до предметно-орієнтованої), удосконалення методичної ефективності використання мультимедійної та комп’ютерної техніки, розширення бази методичних прийомів використання ІКТ та сучасних засобів навчання на всіх структурних етапах уроку.

Цього разу до творчої майстерні вчителя завітали  директори шкіл, заступники з навчально-виховної роботи, вчителі фізики, української мови, трудового навчання, математики.

Заняття розпочалося з емоційної вправи-вітання «Шкільні знаки», яка налаштувала присутніх  на творчу працю.

Валентина Олександрівна провела зі слухачами педагогічний тренінг «ІКТ компетентність як складова професійної педагогічної компетентності сучасного учителя» (базова компетентність, предметно-орієнтована компетентність, компетентнісно-спрямований урок), ознайомила  із літературою та доступними ресурсами з проблеми: «Проектування ІТ-контенту сучасного уроку (ІТ-контент інформаційно значуще, технологічно упорядковане наповнення уроку), опрацьовували технологічні прийоми програмного забезпечення  “Notebook 11”: приховання інформації, анімація тексту, занесення у область та інші.

У роботі майстер-класу взяла участь заступник директора з навчально-виховної роботи Мар’янівської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів Соломина І.А., яка змоделювала  присутнім фрагменти  уроків  української мови та літератури з використанням ІТ –контенту сучасного уроку.

Основну увагу слухачі майстер-класу приділили спілкуванню із Руденко В. О. з питання «Проектування ІТ-контенту сучасного уроку   як засобу формування та вдосконалення предметної компетентності учнів». Зокрема вчителька змоделювала фрагменти своїх уроків з мультимедійним супроводом, які визнані кращими на терені області у однойменному конкурсі при ОІППО імені Василя Сухомлинського.

На занятті були узгоджені питання стосовно плану роботи на даний навчальний рік, визначені перспективні лінії та черговість засідань. Керівник школи запропонувала слухачам взяти участь у конкурсі «ІТ-контент сучасного уроку», оголошеного кафедрою теорії і методики середньої освіти КОІППО імені В. О. Сухомлинського.