Мистецтвом запам'ятовування ділились в Смолінському НВО

31 жовт. 2013
Після обговорення вищезазначених методів мнемотехніки власним досвідом роботи в цьому напрямку поділились й інші вчителі: Лукаш Н.А. розповіла і продемонструвала, як за допомогою мультфільму її учням вдалось написати переказ практично дослівно; Усенко З.М. повідала про свій досвід роботи в цьому напрямку та поділилась "секретом" швидкого запам'ятовування учнями відмінків; Кондратенко І.І. продемонструвала фізичні вправи, які вони з учнями вивчають за допомогою мнемічних прийомів та застосовують як на уроках фізичної культури, так і під час фізкультхвилинок на інших уроках.

31 жовтня 2013 року в Смолінському НВО відбувся майстер-клас Босько С.П., яка вже не перший рік працює над впровадженням методів мнемотехніки в навчально-виховний процес з учнями молодших класів.

Мнемотехніка, або мистецтво запам'ятовування, являє собою цілу систему різних методів, прийомів та особливих способів, що полегшують запам'ятовування й сприяють збільшенню обсягу пам'яті.

Цього разу Світлана Петрівна ознайомила присутніх з методом Цицерона та методом ЦОК (цифро-образного коду).

Метод Цицерона полягає в природніх асоціаціях, тобто в зв'язках, які утворюються в мозку людини природнім шляхом при постійному сприйнятті зорових образів, що мають взаємозв'язки. Адже кожен з нас постійно бачить одні й ті ж самі зорові образи в квартирі, на вулиці, в класній кімнаті. Для формування опорних образів методом Цицерона варто лише чітко запамятати послідовність знайомих нам образів за допомогою багаточисленного їх згадування.

Учні Світлани Петрівни на прикладі запам'ятовування знайомих образів у класній кімнаті продемонстрували відтворення словесного ряду: серветка, зелене яблуко, хліб, картопля, молоко, капуста, морозиво, морква, буряк та мариновані гриби.

Також діти на прикладі поета Скомаровського Вадима Петровича показали, як можна легко й просто відтворити за допомогою опорних образів доволі складну біографію людини, маючи перед очима всього лиш картинку з інтер'єром квартири.

Надалі, за допомогою цієї ж таки картинки, як учням так і учасникам зібрання вдалося відтворити цікавий твір, який вчитель прочитала всього лише один раз.

Потім Світлана Петрівна ознайомила присутніх з методом ЦОК, в якому кожна цифра асоціюється з певним образом, продемонструвавши, як за допомогою такого методу можна запам'ятовувати багатозначні числа та різноманітні дати.

З цікавістю та задоволенням працювали під час засідання вчителі та діти, адже, як виявилось, можливості нашої пам'яті необмежені.

Після обговорення вищезазначених методів мнемотехніки власним досвідом роботи в цьому напрямку поділились й інші вчителі: Лукаш Н.А. розповіла і продемонструвала, як за допомогою мультфільму її учням вдалось написати переказ практично дослівно; Усенко З.М. повідала про свій досвід роботи в цьому напрямку та поділилась "секретом" швидкого запам'ятовування учнями відмінків;  Кондратенко І.І.  продемонструвала фізичні вправи, які вони з учнями вивчають за допомогою мнемічних прийомів та застосовують як на уроках фізичної культури, так і під час фізкультхвилинок на інших уроках.
 Підсумок роботи семінару підвела заступник директора з навчально-виховної роботи в початкових класах Подиряко Ольга Анатоліївна.

А ще вчителі початкових класів висловили думку, що було б непогано, якби вчителі середніх та старших класів продовжували роботу з використанням прийомів мнемотехніки і надалі. Хотілося б сподіватись, що в наступному засіданні приймуть участь і вчителі-фахівці, які зацікавляться даною темою.