Поїздка працівників відділу освіти,та керівників закладів до смт. Павлиш Онуфріївського району в Павлиську загальноосвітню школу № 1 І-ІІІ ст. імені В.О.Сухомлинського

30 жовт. 2013
30 жовтня 2013 року за сприяння голови Маловисківської районної державної адміністрації Палія В.І., начальника відділу освіти, молоді та спорту Руденка О.А. здійснено поїздку працівників відділу освіти, молоді та спорту та керівників закладів до смт. Павлиш Онуфріївського району в Павлиську загальноосвітню школу № 1 І-ІІІ ст. імені В.О.Сухомлинського, у стінах якої знаходиться педагогічно-меморіальний музей В.О. Сухомлинського.

Творче натхнення – людська потреба, в якій особистість знаходить щастя

В.О.Сухомлинський

У кінці вересня цього року педагогічна громадськість усього світу відзначала 95-річницю від для народження видатного педагога Василя Олександровича Сухомлинського. Його яскравий талант і сьогодні запалює в серцях багатьох учителів жагу творчості, бажання шукати, експериментувати, творити добро.

Щиро та привітно зустрічали гостей хлібом-сіллю заступник голови Онуфріївської РДА Пеннер О.В., головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту, завідувач районним методичним кабінетом Нестеренко В.А., директор Павлиської ЗШ № 1 І-ІІІ ст. Деркач В.Ф. та учні закладу.

Розпочалась зустріч із розповіді та знайомства зі школою, яку презентувала директор школи Деркач В.Ф. Вчителі цієї школи горді з того, що працювали у колективі керованому такою світлою, гуманною, мудрою людиною і зараз зберігають та пошановують традиції, що закладені ще Василем Олександровичем.

Далі колеги освітяни на декілька годин поринули у світ творчості, любові та мудрості відвідуючи музей. Запалені свічки пам’яті, щирі слова розповіді директора музею З. Ткаченко, кожен експонат, документ, фото запам’яталися відвідувачам. Присутні були у захопленні від перегляду документальних відеоматеріалів із життя В.Сухомлинського, переглянутих архівних документів (плану роботи директора, книги протоколів засідань педагогічних рад, робіт учнів та інших матеріалів).

Органічною складовою музею є меморіальна частина – квартира, де жила сім`я Сухомлинських, кабінет педагога, бібліотека. Обстановка квартири проста і скромна. Тут все залишилося так, як було за життя родини. У бібліотеці є твори найвидатніших письменників світу, енциклопедії, словники, літературні й науково-популярні журнали.

Також освітяни району відвідали могилу Василя Олександровича Сухомлинського, поклали квіти та увіковічнили пам'ять видатного педагога хвилиною мовчання.

Неоціненна спадщина Василя Олександровича Сухомлинського досі несе в життя натхнення, бажання творити, створює атмосферу зацікавленості, реалізації планів, задумів, сприяє та активізує.

Відділ освіти, молоді та спорту Маловисківської РДА висловлює щирі слова вдячності заступнику голови Онуфріївської РДА Пеннеру О.В., колективу відділу освіти, районного методичного кабінету, директору Павлиської ЗШ І-ІІІ ст. Деркач В.Ф., директору музею Ткаченко З.В. за теплу зустріч на Павлиській землі.