Спільний семінар медичних сестер ДНЗ та учасників школи педагогічної майстерності з фізичної культури

29 жовт. 2013
Спільний семінар медичних сестер ДНЗ та учасників школи педагогічної майстерності з фізкультури відбувся у Смолінському ДНЗ № 1 "Теремок" 29 жовтня 2013 року.

Зовсім нещодавно (18 жовтня 2013 року) в цьому дитячому закладі зустрічались вихователі груп раннього віку та розглядали питання  фізичного виховання дошкільників. Не залишає ця тема байдужими і медичних сестер дошкільних навчальних закладів. Тож було вирішено провести спільне засідання ШПМ з фізкультури (кер. Єрко В.В.) та МО медсестер ДНЗ (кер. Кудря О.І.)

Темою семінару стало "Впровадження оздоровчої парадигми в систему дошкільної освіти". Учасники семінару під час розваги, що проходила в рамках Дня здоров'я  мали змогу  побачити, яким чином в "Теремку" використовують нетрадиційні методики на заняттях  з фізичної культури, а саме - "Ігровий стретчинг".

Стретчинг - це комплекс вправ, направлений  на розвиток гнучкості. Заняття стретчингом допомагають підвищити еластичність м'язів, збільшити надходження кисню до м'язів, збільшити діапазон руху в суглобах, покращити координацію рухів, запобігти розтягуванню сухожиль, зв'язок та м'язів, дозволяють м'язам швидко відновлюватись після навантажень.

Після обговорення заходу учасники семінару розподілились за кафедрами та провели засідання методичних об'єднань. На порядку денному в Школі педагогічної майстерності з фізичної культури було розглянуто питання:

- Фізичне виховання дошкільнят: сучасний стан і вимоги;

- Особистість дитини: здоров'я та фізичний розвиток. Ігровий стретчинг для малят.

Медичні сестри в ході бесіди обговорили фізкультурно-оздоровчі заходи для дітей в дошкільних закладах, а також мали змогу переглянути нестандартне фізкультурне обладнання, яке використовується в Смолінському ДНЗ "Теремок". Це й жолудеві мішечки, й палички зі стрічками, що використовуються для розвитку дрібної моторики рук, й дошка з поперечними планками для ходьби та ін.

По закінченні семінару Стожук І.М. запросила медичних сестер ДНЗ району завітати до  Хмелівського дошкільного навчального закладу "Струмочок", завідувачем якого вона являється. Всі, хто приєднався до запрошення, залишились приємно вражені змінами, які відбулися в даному закладі за останній рік.