Аналітичні матеріали

Стан кадрового забезпечення

загальноосвітніх навчальних закладів

На 1 вересня 2012 року в районі працюють 24 загальноосвітніх навчальних заклади, з яких один заклад нового типу – Маловисківська гімназія та один навчально-виховний комплекс – Мануйлівський НВК «Загальноосвітня школа І – ІІІ ст. – дошкільний навчальний заклад». Маловисківська загальноосвітня школа – інтернат І – ІІ ст. перебуває на обласному бюджеті.

Згідно аналізу якісного складу педагогічних працівників навчальних закладів району станом на 01 жовтня 2012 року в загальноосвітніх навчальних закладах працює 487 педагогічних працівників. З них 447 мають повну вищу освіту, 6 – базову вищу освіту (бакалавр), 34 – неповну вищу освіту ( молодший спеціаліст), 2 – працюють не за фахом. У 2012 – 2013 навчальному році серед працівників району повну вищу освіту без відриву від роботи здобувають - 4 педагогічних працівників, що є свідченням поліпшення роботи у даному напрямку та сприяє створенню реального кадрового резерву.

Серед педагогічних працівників вищу категорію мають 160 вчителів, І категорію – 150, ІІ категорію – 54 та категорію «спеціаліст» мають 123 вчителя.

122 вчителя мають педагогічне звання «старший вчитель» та 11 вчителів-методистів. Почесне звання «Заслужений вчитель України» в районі має 1 вчитель – Руденко В.О. 28 працівників освіти нагороджено значком «Відмінник освіти України» .

Аналізуючи стаж педагогічної роботи вчителів загальноосвітніх закладів можна зробити висновок, про те, що в районі працюють 303 вчителів, які мають стаж роботи більше 20 років, 87 вчителів – від 10 до 20 років, 55 вчителів – від 3 до 10 років та 43 вчителя зі стажем роботи до 3 років.

В школах працюють 78 пенсіонерів ( з них на пенсії від 1 до 3 років – 18 вчитель, від 4 до 6 років – 29 вчителів, від 7 до 9 – 18 вчителів , від 10 і більше – 13 вчителів) та з них на пенсії 4 директорів ( 1 директора на пенсії – від 4 до 6 років, 3 – від 10 і більше).

В закладах освіти району працюють 11 практичних психологів.

За період з 01.10.2011р. по 01.10.2012 р. із загальноосвітніх навчальних закладів району звільнились 40 педагогічних працівників, з них   на пенсію за віком – 4, на пенсію за вислугою років – 9, на іншу педагогічну роботу перейшли – 5 працівників, за згодою сторін звільнились - 5 педагогічних працівників, в зв’язку з призовом на військову службу – 1, за власним бажанням – 12, в зв’язку з виїздом – 4.

Відділом освіти щорічно проводиться аналіз кадрового забезпечення педагогічними працівниками навчальних закладів району. Район має високий кадровий потенціал (учителі вищої та І категорії складають: математика – 83,9 %, фізика – 79,3 %, українська мова – 69,4 %, хімія – 72 %, початкові класи – 65,7 %, історія – 68,2 %, біологія – 67,7 %). Разом з тим у навчальних закладах району 134 прикладів викладання предметів нефахівцями. Найбільше їх у викладанні таких предметів:        основи здоров’я – 28, образотворче мистецтво – 21, трудове навчання – 20, музичне мистецтво – 13, біологія – 9, географія – 10, природознавство – 10, інформатика – 18, хімія – 5.

На початок навчального року в район прийшли 16 молодих спеціалістів, з яких 6 - за цільовими направленнями. З випускників педагогічних вузів цього року 12 уклали договір з відділом освіти на роботу на термін не менше ніж 3 роки. В 2012 році видано 15 цільових направлень і тільки 4  вступили до вищих педагогічних навчальних закладів за напрямами «Математика» - 1, «Фізичне виховання» - 2, «Географія» - 1.

На серпневій конференції працівників освіти та на урочистостях до Дня працівника освіти було нагороджено Почесними грамотами  управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації – 12 педагогічних працівників, Подякою  управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації – 2, Грамотами відділу освіти  нагороджено – 35, Подякою відділу освіти та райкому профспілки працівників освіти – 29 працівників.

Районною педагогічною премією імені Г.М.Перебийноса – в розмірі 1000 гривень у 2012 році були нагороджені : у номінації «Забезпечення високої результативності навчально-виховної та методичної роботи» Перехрестна Ольга Петрівна, вчитель української мови та літератури Смолінської  загальноосвітньої школи № 2 ІІ – ІІІ ступенів;  у номінації «Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес та управлінську діяльність» Умрихіна Валентина Володимирівна, вчитель математики Маловисківської гімназії та у номінації: «Зміцнення навчально – методичної та матеріально – технічної бази закладів освіти» Максименко Людмила Іванівна, директор Злинської загальноосвітньої школи № 1 І – ІІІ ступенів.

Троє педагогічних працівників  та 3 педагогічних колективи занесені на районну Дошку Пошани, шестеро педагогічних працівників нагороджено Грамотами районної ради та районної державної адміністрації до Дня працівників освіти.