Значення рухливих ігор для всебічного розвитку дошкільнят

23 бер. 2017
23 березня 2017 року в Мар'янівському ДНЗ "Ромашка" відбулося чергове засідання школи педагогічної майстерності з фізкультури, під час якого розглядалося питання комплексного використання рухливих ігор в дошкільних навчальних закладах.

Гра - одна з основних форм діяльності людини, особливо в дитячому віці. Завдяки іграм можна перевірити власні здібності, силу, отримати позитивні емоції, задоволення від своєї активності, порадіти досягнутим успіхам.
Проте освітньо-виховного значення ігри набувають лише тоді, коли спеціально відбираються, уточнюються, класифікуються за змістом і оформлюються саме в педагогічних цілях.
Особлива роль повинна відводитися рухливим іграм, адже саме вони є емоційно забарвленою руховою діяльністю, обмеженою правилами. Вченими доведено, що під час рухливих ігор дитина краще зростає, зміцнює свої здоров'я. Проте рухливі ігри та фізичні вправи не тільки покращують здоров'я та розвивають організм дитини, але також є засобом для виховання характеру, впливають на поведінку дітей. Під час гри дошкільник вчиться підкорювати свої інтереси інтересам колективу, глибоко переживає ті дії, які він виконує.
Проблемі комплексного використання рухливих ігор було присвячене засідання школи педагогічної майстерності з фізкультури, яке відбулося 23 березня 2017 року в Мар'янівському ДНЗ "Ромашка". На ньому було обговорено питання щодо організації традиційних та нетрадиційних форм і методів навчання на фізкультурному занятті. Керівник ШПМ Коваленко А.М. звернула увагу вихователів на рухливі ігри з інтелектуальним навантаженням як засіб підготовки дітей до школи. Як зразок були заявлені ігри "Ковалик-ковальок", "Хустинонька", "Дніпрові хвилі", "Панас", "Гарбуз", "Перейди по камінчику через річку", Перестрибни через вогнище".
Інструктор з фізичного виховання Мар'янівського ДНЗ "Ромашка" Подопригора О.С. провела відкрите заняття з фізичного виховання у середній групі, в ході якого було використане нетрадиційне обладнання: різнокольорові сліди, "звалена берізка", кошик із пластикових бутилок, макети дерев, квітів, хмаринка, сонечко, шишки).
В ході заняття діти повторили ряд загальнорозвивальних вправ, вправлялися в ходьбі по слідах, ходьбі "змійкою" (між пеньками), пролізанні на колінах з упором на руки під "зваленою берізкою", вдосконалювали навички метання в кошик правою та лівою рукою способом знизу та ін.