Семінар-практикум голів шкільних методичних об’єднань класних керівників

6 лист. 2015
06 листопада 2015 року на базі районного методичного кабінету відбувся семінар-практикум голів шкільних методичних об’єднань класних керівників з проблеми «Розвиток виховної системи навчального закладу в контексті формування ціннісних орієнтацій школярів». У семінарі взяли участь голови шкільних методичних об’єднань класних керівників загальноосвітніх навчальних закладів району. Методичний супровід здійснювала методист РМК С.Подручна.

Захід проводився з метою підвищення професійної компетентності та удосконалення науково-методичної підготовки голів ШМО класних керівників з даної проблеми, презентації досвіду роботи з питань упровадження ІКТ-технологій та розвитку виховної системи навчального закладу.

План заняття включав презентацію досвіду роботи Маловисківської гімназії з проблеми «Розвиток виховної системи навчального закладу в контексті формування ціннісних орієнтацій школярів».

Презентуючи свою роботу над проблемою, С.І.Кісіль(заступник директора з навчально-виховної роботи), В.М.Красовська (керівник методичного об’єднання), В.В.Селіванова(педагог-організатор), О.М.Панченко (класний керівник 11 класу, учасник районного етапу конкурсу «Класний керівник року») поєднали теоретичний, методичний, технологічний та практичні аспекти роботи над даною проблемою, забезпечили розвиток професійного мислення, професійної майстерності, підвищення методичної компетентності.

Практичний психолог А.О.Грузін надала присутнім рекомендації розв’язування конфліктних ситуацій з учнями та їх батьками (техніка «Я»).

Під час інтелектуальної гри «Термінологічна розминка», яку провела С.І.Кісіль, педагоги збагатили свій запас новими, але часто вживаними термінами щодо виховної роботи.

Методист С. Подручна висвітлила питання «Блог, як ефективний інструмент для розвитку професійної компетентності педагога та проектування дистанційного супроводу освітньої діяльності», звернула увагу на шляхи підвищення ІКТ компетентності класних керівників (створення блогів, участь обласному-огляді –конкурсі «Педагогічна блогосфера», проведення веб квестів з виховної роботи).

Особливу увагу присутні приділили патріотичному вихованню школярів (Указ Президента України від 13.10.2015 р.№ 580/2015 "Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки").
Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки спрямована на виховання патріотизму та утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань українців, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України та визначення ефективних механізмів системної взаємодії органів влади та інститутів громадянського суспільства у питаннях національно-патріотичного виховання.