Формування екологічної культури у дошкільників під час прогулянок на свіжому повітрі

5 жовт. 2015
Такою була тема семінару-практикуму, який відбувся 30 вересня 2015 року в Лозуватському ДНЗ "Калинка". Перед вихователями виступила керівник методичного об'єднання вихователів груп молодшого та середнього віку, методист Маловисківського ДНЗ "Чебурашка" Недільченко Л.С., яка зазначила, що екологічна культура дошкільнят є важливою складовою сучасного виховання.

Методист районного методичного кабінету Шведенко Л.О., продовжуючи цю тему,  окремо зупинилась на ролі вихователя у формуванні екологічної свідомості дітей дошкільного віку та на ролі казки в екологічному вихованні дошкільників. Разом з вихователями було опрацьовано Базовий компонент дошкільної освіти, а саме змістову лінію - екологічне виховання дітей дошкільного віку. Зокрема, увага зверталася на проведення практичних занять: екологічні заняття, екологічні екскурсії, спостереження, прогулянки, використання проблемних ситуацій, мовних логічних завдань, продуктивно-пізнавальних запитань під час таких занять. Методист наголосила на важливості такого елементу екологорозвиваючого середовища як "Екологічна стежина".
В ході семінару вихователі мали змогу побувати на екологічному занятті під час прогулянки на свіжому повітрі в молодшій групі, яке провела вихователь Недільченко І.В., обговорити побачене та поділитися власним досвідом з формування екологічно мотивованої діяльності дошкільнят.